معاون وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد؛ دریافت پول برای ثبت‌نام ابتدایی‌ها در مدارس دولتی ممنوع

*مدارس ابتدایی دولتی برای ثبت‌نام شرط معدل ندارند

۴۰

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه هیچ مدرسه دولتی هنگام ثبت‌نام حق دریافت پول از والدین را ندارد گفت: «هیچ مدیری اجازه ندارد دانش‌آموز را به‌خاطر معدل یا کیفیت نمره در مدرسه دولتی ثبت‌نام نکند؛ در صورت انجام این کار، همکاران واحد ارزیابی عملکرد، مسئله را پیگیری و مشکل را برطرف می‌کنند».

حمید طریفی با بیان اینکه ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس دولتی صددرصد رایگان است افزود: «اجباری در کمک به مدرسه وجود ندارد و خانواده‌ها تنها در قالب انجمن اولیاء و مربیان کمک‌های خود را پرداخت می‌کنند».

وی با بیان اینکه طبق اعلام قبلی، کمک به مدرسه در طول سال‌تحصیلی از طریق انجمن اولیاء صورت می‌گیرد یادآور شد: «هنگام ثبت‌نام حتی در مدارس هیئت امنایی که فعالیت فوق‌برنامه را به‌صورت اختیاری ارائه می‌دهند و بچه‌ها مدت زمان بیشتری در مدرسه حضور دارند، هزینۀ کلاس‌های فوق‌برنامه در طول سال تحصیلی اخذ می‌شود».

طریفی با بیان اینکه به‌جز پول بیمه و کتاب‌های درسی که از طریق سایت پرداخت می‌شود مدارس هنگام ثبت‌نام حق دریافت هیچ هزینه‌ای را از والدین ندارند، ادامه داد: «اگر این کار انجام شود مدیر مدرسه تخلف کرده و با او برخورد می‌شود».

به گزارش ایسنا، وی همچنین دربارۀ شرط معدل مدارس ابتدایی برای ثبت‌نام دانش‌آموزان اظهارکرد: «هیچ مدرسه‌ای اجازۀ ایراد گرفتن معدل را در دوره ابتدایی ندارد زیرا اصولا معدلی وجود ندارد و کار به‌صورت توصیفی انجام می‌شود؛ مدرسه مکلف است دانش‌آموزی را که در محدودۀ جغرافیایی مدرسه زندگی می‌کند، ثبت‌نام کند و اگر مشکلی وجود داشته باشد ادارات آموزش و پرورش به موضوع رسیدگی کرده و با مدیر مربوطه برخورد لازم انجام می‌شود».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.