آتش زیر خاکسترِ اومیکرون در حال شعله‌ور شدن است؛ افزایش بستری‌شدگان کرونا در کرمان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان گفت: «در روزهای اخیر، با افزایش مراجعه‌ی افراد سرپایی (مشکوک به کرونا) به مراکز منتخب و بخش‌های سرپایی و کلینیک‌ها مواجه هستیم». دکتر حسین صافی‌زاده با بیان اینکه در هفته‌ی گذشته نسبت به هفته‌های ماقبل موارد مراجعه بیش‌تر بوده است، افزود: «در بخش سرپایی نسبت به دو هفته‌ی گذشته موارد مراجعه تقریبا ۵۰ درصد افزایش داشته است».

۲۴۷

وی ادامه داد: «در بخش بستری هم شاهد افزایش موارد هستیم و از طرفی میزان مثبت شدن تست‌هایی که از مراجعه‌کنندگان می‌گیریم نیز افزایش یافته؛ به طوری که در بخش سرپایی موارد مثبت شدن حدود ۵۰ درصد افزایش داشته است».

وی اضافه کرد: «آمار موارد مثبت در تست‌های انجام شده از ۱۳ درصد در هفته‌ی گذشته به ۲۵ درصد افزایش یافته است».

صافی‌زاده گفت: «تعداد مبتلایان مثبت در بخش بستری  نیز از ۱۲ درصد به ۱۵ درصد افزایش یافته است».

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان، وی ششم بهمن‌ماه ادامه داد: «با توجه به شرایط ذکر شده و افزایش موارد کرونا با سویه امیکرون در کشور و همچنین شناسایی موارد اومیکرون در استان و افزایش موارد این سویه طی روزهای اخیر به نظر می‌رسد در حال ورود به موج جدید هستیم که اگر رعایت نکنیم میزان مبتلایان به‌سرعت افزایش می‌یابد».

وی یادآور شد: «بهترین و منطقی‌ترین اقدام در این شرایط رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی است تا ورود  به موج جدید را به تعویق بیندازیم و یا حجم موارد ابتلا را کاهش دهیم».

صافی‌زاده گفت: «علاوه بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی یکی از مسائل بسیار مهم تکمیل پوشش واکسیناسیون است و  همه افراد بالای ۱۸ سال که دو نوبت واکسن دریافت کردند و سه ماه هم از نوبت دوم گذشته باشد باید برای دریافت نوبت سوم واکسن اقدام کنند».

وی با بیان اینکه  ۱۸ درصد از جمعیت هدف که افراد بالای ۱۲ سال هستند، در دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان نوبت سوم را دریافت کردند، اظهار کرد: «این تعداد، حدود ۵۰ درصد از کسانی هستند که می‌توانستند نوبت سوم را دریافت کنند و تقریبا نیمی از آن‌ها هنوز مراجعه نکرده‌اند».

وی تاکید کرد که این افراد برای تکمیل واکسیناسیون در اسرع وقت اقدام کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان اضافه کرد: «تجارب کشورهای دیگر نشان داده افرادی که سه نوبت واکسن دریافت کرده‌اند به مراتب وضعیت بهتری داشتند و تعداد مبتلایان کمتر بوده و در صورت ابتلا، شدت علائم در آنها کمتر بوده است».

به گزارش فردای‌کرمان، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان اعلام کرد: «انتطار شعله‌ور شدن اومیکرون در آینده‌ای نه چندان دور را داشته باشید».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.