وزیر کشور: امهال دو ساله وام کشاورزانی که سیل به آنها خسارت زد

وزیر کشور درباره نحوه کمک به کشاورزان نیز گفت: کشاورزانی که بر اثر سیلاب گرفتار شده‌اند وام‌های آن‌ها به مدت دو سال امهال شود و همچنین لیست اشخاصی که کشاورزان از آن‌ها وام گرفته‌اند را به صورت‌ دقیق تهیه کنید تا تسهیلات قرض‌الحسنه به آن‌ها دهیم و چک‌های آن‌ها برگشت نخورد.

۲۴۴

احمد وحیدی  در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمان گفت: با احداث و ترمیم و استحکام بخشی سیل بند باید خیال مردم از خسارات مجدد سیل آسوده کنیم. 
وی در ادامه با اشاره به آمار تلفات دام ها در سیل افزود: ستاد اجرایی فرمان امام پذیرفته اند تا خساراتی که سیل به دامداران زده است، جبران کنند و فقط باید دقیق این آمار را ارائه دهید. همچنین آمار دقیق از خساراتی که به لوازم خانگی وارد شده نیز ارائه دهید و هیچ اجحافی در حق کسی نشود. 
وی ادامه داد: چاه های که کاملا تخریب شده به فاصله نزدیک همان چاه مجوز حفر چاه جدید دهید و چاه های قابل احیا را به فوریت احیا کنید. 
وحیدی نیز درباره بیماری های قارچی که پس از وقوع سیلاب اتفاق می افتد، تصریح کرد: سپاه ثارالله مقبل شده اند که تجهیزات لازم برای سمپاشی در اختیار سازمان جهادکشاورزی قرار دهند. 
وی افزود: آمار منازل آسیب دیده و تخریب شده در سیل های اخیر به صورت دقیق اعلام کنید. 
وزیر کشور بیان کرد: هشت طرح آبخیزداری در جنوب استان کرمان اجرا شود و ما نهایت همکاری برای تامین اعتبار آن خواهیم کرد. 
وی با انتقاد از احداث غیرمهندسی بودن برخی راه ها اظهار کرد: اداره کل راهداری سریعا جاده های که دچار خسارت شده اند، درست کنید.

وحیدی با اشاره به ورود دستگاه های سنگین به منطقه جنوب استان کرمان تصریح کرد: برنامه اجرایی لایروبی ها به فوریت ارائه و از فردا لایروبی رودخانه ها آغاز شود همچنین ترمیم سیل بندها جزو اولویت ها قرار گیرد. 
وی ترمیم و بازسازی راه های را بسیار حیاتی دانست و عنوان کرد: راه های روستایی بلافاصله باید بازگشایی شود تا کار مردم راه بیافتد همین الان اگر فردی در این روستاها نیاز به رفت و آمد فوری داشته باشد یا حوادثی ایجاد شود مردم چاره ای ندارند و باید بلافاصله راه ها بازگشایی شود. 
وزیر کشور در ادامه سخنانش گفت: در اسرع وقت اجرای ادامه سیل بند جیرفت(خرم) که تا کنون ۲۵ کیلومتر آن از قدیم اجرا شده است، آغاز کنید. 
وی بیان کرد: شهرداری های که نیاز به امکانات برای نشان دادن عکس العمل در چنین حوادثی دارند، تجهیزاتی در اختیار آنها قرار دهید. 
وحیدی بیان کرد: انبارهای هلال احمر استان کرمان باید تقویت شود و بسته های معیشتی حتما به روستائیان برسانید. 
وی بر لزوم ارتباط مسئولین با مردم تاکید کرد و در ادامه خطاب به فرمانداران گفت: به تک تک روستاها بروند و پای درد و دل مردم بنشینند و حضور دائمی در بین مردم تا رفع مشکلات آنها داشته باشید و مشکلات مردم را در چهارچوب قوانین حل و فصل کنید. 
وزیر کشور با اشاره به سخنان مردم با وی اظهار کرد: مردم بیان می کردند که در سال ۹۸ مسئولین به مناطق آمدند و قول هایی دادند و عمل نکردند اما همه ما مسئولین بدانیم که وظیفه داریم به قول های که به مردم داده ایم، باید عمل کنیم.

وحیدی عنوان کرد: خانه های که دچار آبگرفتگی شدند، آب آن‌ها توسط پمپ بکشید و با تانکر به نقطه ای دیگر منتقل کنید. 
وی در پایان از همه نهادها، ارگان ها و دستگاه اجرایی و بخش خصوصی که در زمینه کاهش خسارات سیل و امدادرسانی به مردم تقدیر و تشکر کرد و افزود: طرح های هادی را بازنگری کنید. 
به گزارش ایسنا، کولیوند رئیس سازمان جمعیت هلال احمر کشور نیز در این جلسه گفت: تا پایداری شرایط کنار مردم هستیم و هر خدمتی که لازم باشد به آنها می دهیم. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.