رئیس‌پلیس راهور استان مطرح کرد؛ تلفن همراه و حواس‌پرتی مهم‌ترین دلیل تصادفات رانندگی در کرمان

۱۳

رئیس‌پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان حواس‌پرتی ناشی از صحبت با تلفن همراه و یا هرگونه مشغولیت فکری هنگام رانندگی را عامل مهم وقوع تصادفات بیان کرد.
سرهنگ اسماعیل خوشوقت گفت: هر ساله هزاران نفر به دلیل حواس‌پرتی در هنگام رانندگی به شدت مجروح شده یا جان خود را از دست می‌دهند و تأثیر این عامل در حوادث رانندگی استان ازجمله عوامل مهم به شمار می رود.
وی تاکید کرد: علاوه بر احتمال بالای وقوع تصادف برای رانندگان حواس پرت، حواس‌پرتی از سوی عابران پیاده هم موجب وقوع تصادف می‌شود و عابری که مشغول صحبت با تلفن همراه است و در افکار خودش غرق شده و بی‌توجه وارد سطح سواره‌رو می‌شود نیز وقوع تصادف را رقم می‌زند.


به گزارش پایگاه خبری پلیس کرمان، رئیس پلیس راهور استان کرمان، حواس‌پرتی هنگام رانندگی را مشکلی بسیار جدی و رو به افزایش دانست و افزود: مشغول شدن به سیستم صوتی یا نمایشگر خودرو، صحبت با تلفن همراه، خوردن و آشامیدن، تمیز کردن داشبورد و بحث و جدل با سرنشینان یا دل‌مشغولی به حساب و کتاب‌های روزمره، تمرکز و توجه راننده به جلو را به‌طور لحظه‌ای کاهش داده و همین مساله زمینه‌ساز تصادف می‌شود که بر خودداری از این رفتارهای نادرست هنگام رانندگی تاکید داریم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.