خیز کرمان برای حضور در بازار آفریقا

( کرمانی‌ها می‌توانند حضوری پررنگ در کشورهای نیجریه و آفریقای جنوبی داشته باشند )

۱۷

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان گفت: جای کار در کشورهای نیجریه و آفریقای جنوبی وجود دارد و کرمانی‌ها می‌توانند در آنجا حضوری پررنگ داشته باشند.
امیر حسن زاده در نشست “راهکارهای توسعه تجارت استان کرمان با کشور نیجریه و کشورهای آفریقایی” که به صورت ویدئوکنفرانس در اتاق بازرگانی کرمان برگزار شد، اظهار کرد: در دولت سیزدهم تعداد رایزنان اقتصادی ایران از دو به ۲۲ کشور رسیده است.
وی با اشاره به صادرات برخی از کالاهای کرمانی به کشور نیجریه بیان کرد: نیجریه دومین کشور اقتصادی در آفریقاست و ما می‌توانیم خدمات فنی و مهندسی، فرش و محصولات غذایی به آن کشور صادر کنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان با بیان این مطلب که در نیجریه حضور چینی‌ها و کره‌ای‌ها را پررنگ دیدم، در ادامه اظهار کرد: آفریقا به عنوان مصرف کننده است لذا باید بازار آن را بشناسیم و با دانش بیشتری صادرات خود را به آن قاره انجام دهید.
شفیعیان” کاردار سفارت ایران در نیجریه نیز در این نشست با اشاره به سفر معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان به نیجریه اظهار کرد: در این سفر ظرفیت‌های استان کرمان در بخش صنعت و معدن معرفی شد و گزارشی از معادن کشور نیجریه به استانداری کرمان ارسال شده است.
وی ادامه داد: نیجریه یک کشور نفتی است و پالایشگاه آن نیاز به بازسازی دارد.
به گزارش ایسنا، یکی از مسئولان ایرانی در نیجریه نیز در این نشست مطرح کرد: استان کرمان می‌تواند روابط ایران و نیجریه را توسعه دهد.
وی با بیان این مطلب که هنوز حجم تجارت ایران و نیجریه در حد مطلوب نیست ادامه داد: بعد از هشت سال وقفه، کمیسیون اقتصادی ایران و نیجریه را در سال گذشته برگزار کردیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.