مدیرکل کمیته امداد اعلام کرد: حمایت کمیته امداد استان کرمان از ۳۷۰۰ بیمار خاص و صعب‌العلاج

۱۵۸

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: ۳۷۴۹ نفر از مددجویان تحت پوشش این نهاد، دارای بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج هستند.

ناصر عسکری نژاد با اعلام این خبر اظهار کرد: بیماری‌های خاص شامل ام‌اس، هموفیلی، تالاسمی، دیالیز، پیوند و … است و براین اساس ۳۷۴۹ بیمار خاص تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان هستند.

وی بیان کرد: بیماران صعب‌العلاج تحت حمایت شامل ۱۸ گروه از بیماران از جمله افراد دارای بیماری‌های شدید پوستی، بیماری‌های شدید داخلی، انواع سرطان، پیوند اعضاء، انواع سندروم‌ها، بیمارهای قلبی و عروقی، دیابت مزمن و عوارض ناشی از آن، بیمارهای مادرزادی، بیمارهای شدید ریوی و بیمارهای عفونی هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان ادامه داد: بیماران خاص تحت حمایت شامل بیماران هموفیلی، تالاسمی، ام‌اس، دیالیز و بیماران پروانه‌ای هستند که کمیته امداد با پرداخت بخشی از هزینه‌های دارویی این بیماران از آن‌ها حمایت می‌کند.

عسکری نژاد بیان کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون بیش از یک میلیارد و ۶۷۳ میلیون تومان برای درمان این بیماران هزینه شده که بخشی از آن از محل درآمد زکات بوده است.

وی به اجرای «طرح شفا» توسط کمیته امداد به‌منظور حمایت از بیماران صعب‌العلاج و خاص اشاره کرد و گفت: مردم نیکوکار می‌توانند در قالب طرح شفا حمایت مالی و تأمین بخشی از هزینه‌های معالجه و درمان بیماران خاص و صعب‌العلاج که نیازمندی آن‌ها به تأیید اداره پذیرش و مددکاری کمیته امداد رسیده را عهده‌دار شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان به بالا بودن هزینه‌های درمان بیماران صعب‌العلاج و خاص اشاره کرد و ضمن تشکر از خیریه های مختلف از جمله موسسه خیریه ثامن الحجج در حمایت از بیماران خاص از خیران و مردم خواست با مشارکت در طرح شفا، کمیته امداد را در پرداخت هزینه‌های درمانی این بیماران یاری کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.