هشدار مدیرعامل موسسه کمک ؛ بیداد سرطان در کرمان

۱۸۶

مدیرعامل موسسه خیریه کمک کرمان گفت: سرطان در استان کرمان بیداد می‌کند و از هر چهار نفر یک نفر مبتلا به سرطان می‌شوند؛ همه افراد در معرض خطر هستند و باید کاری بکنیم.
دکتر علیرضا عبدی افزود: ۱۰ سال قبل قصد داشتیم مرکز جامع تحقیقات سرطان در کرمان بسازیم که به دلیل عدم همکاری برخی مسئولان، این اتفاق نیفتاد.
وی با بیان اینکه استان در درمان برخی سرطان‌ها در رتبه‌های اول تا چهارم کشور و در برخی موارد پایین‌ترین رتبه را دارد، ادامه داد: احداث پیشرفته‌ترین مرکز تشخیص سرطان در کرمان شروع شده و تلاش می‌کنیم تا پایان خرداد 1402 افتتاح شود.
وی اضافه کرد: نیازمند همکاری خیّران در احداث این مرکز هستیم.
به گزارش ایسنا کرمان، وی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خیریه ما از سال 97 تشکیل شده است.برای پوشش هزینه‌های دارویی کودکان مبتلا به سرطان کار را آغاز کردیم و اکنون در حوزه‌های مختلف درمان سرطان در کودکان و همچنین حمایت از خانواده این بیماران فعالیت داریم.
عبدی گفت: باید تحقیقات و تکنولوژی روز به کمک درمان سرطان بیاید.
عبدی گفت: مسئولان کمک نمی کنند و متاسفانه شاهد کارشکنی هستیم. در حالی که هر یک ساعت زودتر که دستگاه پِت اسکن(پیشرفته ترین دستگاه آزمایش تصویری) راه اندازی شود، به نفع سلامت مردم است.
وی تصریح کرد: با این دستگاه سلول سرطانی که مهاجم، مخرب و سریع است، در مراحل اول و میلیمتری تشخیص داده می شود.
مدیرعامل موسسه خیریه کمک کرمان یادآور شد: مرکز تشخیص سرطان در زمین ۱.۶ هکتاری در میدان هفت باغ علوی کرمان در حال احداث است و به یاری همه مردم و خیران برای اتمام این پروژه نیاز داریم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.