۴ پیش‌بینی از بازار خودرو در کشور

بازار خودرو از ابتدای سال نوسان قیمتی بسیاری را تجربه کرد. کارشناسان معتقدند تا زمانی که میزان عرضه خودرو به بازار پایین باشد، افزایش قیمت خودرو ادامه دارد. به گزارش تجارت‌نیوز، بازار خودرو از ابتدای سال نوسان قیمتی بسیاری را تجربه کرد. البته برخی کارشناسان معتقدند تا زمانی که میزان عرضه خودرو به بازار پایین باشد، با افزایش قیمت خودرو مواجه خواهیم بود.

۲۶۴

بورس کالا قیمت را کاهش نمی‌دهد

عماد جعفری، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: با عرضه خودرو در بورس کالا قیمت کارخانه کاهش نمی‌یابد. اما فاصله قیمتی بین بازار و کارخانه ممکن است کم می‌شود.

او توضیح داد: البته تمام این نکات به شرط عرضه مناسب خودروساز است. اگر به صورت محدود عرضه شود، ممکن است حتی قیمت‌ها بالاتر نیز برود. اما اگر به تعداد قابل توجهی عرضه شود، امکان کاهش قیمت نیز وجود دارد.

واردات باید آزاد شود

برخی نیز آزادسازی واردات خودرو به کشور را راه حل کاهش قیمت می‌دانند.

اسد کرمی، نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران به تجارت‌نیوز گفت: تا زمانی که واردات خودرو به کشور عملی نشود، خودروسازان توان افزایش قیمت دارند. واردات خودرو به هر صورتی که امکان دارد باید انجام شود. زیرا برای بازار و مردم سودآور خواهد بود.

به عقیده او، در این شرایط که خودروسازان بدون رقابت، محصول بی‌کفیت تولید می‌کنند و به این شکل قیمت‌گذاری می‌کنند، به نظر نمی‌رسد کاهش قیمت در راه باشد. اگر واردات آزاد شود، رقیبی برای خودروهای داخلی ایجاد می‌شود و قیمت‌ها کاهشی می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.