رئیس اتاق کرمان: بیمه، مالیات و بانک مهم‌ترین دغدغۀ فعالان اقتصادی استان است

۱۳۱

رئیس اتاق کرمان با اشاره به اینکه فعالان اقتصادی استان کرمان بیشترین دغدغه را در بیمه، مالیات و بانک دارند، گفت: «۷۵ درصد مشکلات فعالان اقتصادی کرمان در این سه حوزه است و مشکل مربوط به یک سازمان، اداره‌کل و یا فرد نیست، بلکه سیستم بانکی و تامین اجتماعی و مالیاتی مشکل دارد».

سیدمهدی طبیب‌زاده افزود: «سیستم مدیریتی کشور در زمینۀ حسابداری، حسابرسی و مدیریت مالی ضعف دارد و باید این رشته‌ها مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم نظام حسابداری را داشته باشیم».

وی ادامه داد: «انبوه پرونده‌های مالیاتی و تامین اجتماعی ناشی از فقدان حسابداری در شرکت‌هاست و اگر به‌موقع آمار و تحلیل دقیق به مدیران داده می‌شد، مشکلات امروز در استان را شاهد نبودیم».

به گزارش فارس ، طبیب‌زاده در نشست انجمن‌های صنفی حسابداری استان‌های کشور با موضوع طرح تشکیل سازمان نظام حسابداری ایران، اظهار کرد: «اتاق بازرگانی کرمان رویه‌ای را برای بهبود فضای کسب‌وکار و توانمندسازی فعالان اقتصادی دنبال می‌کند و کلاس‌های آموزشی مختلفی را برای آگاه‌سازی، توانمندسازی و اطلاع‌رسانی برگزار می‌کنیم».

وی همچنین خاطرنشان کرد: «۲ تا ۳ هزار میلیارد تومان دستمزد ساخت طلا است و اگر حرفۀ طلاسازی در کرمان انجام شود ۵ تا ۶ هزار شغل ایجاد می‌کند».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.