مدیرعامل اتحادیه مرغداران: افزایش قیمت مرغ ناشی از سودجویی است

۲۳۳

مدیرعامل اتحادیه مرغداران با بیان اینکه نه تنها هیچ کمبودی در تامین مرغ نداریم بلکه با مازاد آن نیز مواجه هستیم، گفت: فروش مرغ با قیمتهای بالا ناشی از سودجویی و عدم نظارت بر فرآیند کشتار تا توزیع است.

حبیب اسدالله‌نژاد دربارۀ علت افزایش قیمت مرغ گرم در بازار توضیح داد: «دولت قیمت مصوب مرغ گرم را کیلویی ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام کرده است که با این عدد قیمت مرغ زنده حدود ۴۱ تا ۴۲ هزار تومان می‌شود، اما در حال حاضر قیمت مرغ زنده در کشور به طور متوسط کیلویی ۳۷ تا ۳۸ هزار تومان است که یعنی قیمت مرغ ‌گرم نباید بیش از ۵۵ هزار تومان باشد».

وی با بیان اینکه قیمت تمام‌شدۀ تولید مرغ برای مرغداران از قیمت اعلام شده حدود ٨٠٠٠ تومان بالاتر است، اظهار کرد: قیمت مرغ زنده  نیازمند اصلاح فوری است؛ درغیر این‌صورت تولیدکنندگان ضرر می‌کنند و تولید و تامین مرغ مورد نیاز کشور با چالش مواجه خواهد شد. همچنین ممکن است بسیاری از گله‌های مولد حذف شوند که جبران آن در کوتاه‌مدت میسر نیست.

به گزارش ایسنا ، مدیرعامل اتحادیه مرغداران در پاسخ به این سوال که آیا افزایش قیمت مرغ، این کالای پروتئینی را از سفره مردم حذف نخواهد کرد؟ گفت: باید قبول کنیم که جراحی اقتصادی بزرگی در کشور رخ داده است. ‌از طرفی دولت هم بایستی از تولیدکننده و مردم حمایت بیشتری کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.