معاون وزیر بهداشت خبر داد؛ افزایش کرونا با شیب ملایم

۱۲۷

معاون بهداشت وزارت بهداشت دربارۀ وضعیت کرونا در کشور و پیش‌بینی‌های روند بیماری در تعطیلات نوروز، گفت: موارد کرونا با شیبی ملایم در حال افزایش است. البته در حال حاضر میزان بستری‌هایمان آن‌قدر نیست که حالت اضطرار اعلام کنیم، اما توصیه می‌کنیم که مردم میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را بیشتر کنند.

حسین فرشیدی افزود: با توجه به این‌که در تعطیلات نوروزی، تجمعات و دورهمی‌ها افزایش می‌یابد و در مقابل، میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کمتر می‌شود، احتمال افزایش مجدد موارد کرونا در کشور وجود دارد.

به گزارش ایسنا، وی با تاکید بر لزوم استفاده از ماسک در فضاهای سربسته، بیان کرد: افرادی که علامت‌دار هستند، دو تا سه روز در منزل استراحت کنند که طی این مدت معمولا علائم رفع می‌شود و اگر ظرف دو تا سه روز بهتر نشدند، به پزشک مراجعه کنند.

معاون وزیر بهداشت همچنین گفت: کسانی که هنوز دوز یادآور واکسن کرونا را تزریق نکرده‌اند، حتما واکسن تزریق کنند. واکسن در تمام مراکز بهداشتی موجود است.

وی با بیان اینکه عمدۀ بیماران بستری مبتلا به کرونا افرادی هستند که واکسن تزریق نکرده‌اند، یادآور شد: حدود ۱۵ درصد کل جمعیت کشور واکسن تزریق نکرده یا واکسیناسیون‌شان تکمیل نشده و دوزهای یادآور را تکمیل نکردند.

فرشیدی تاکید کرد: مردم اگر دوز یادآور واکسن کرونا را تزریق نکردند، حتما تزریق کنند. در عین حال نمی‌توان دربارۀ بروز جدید پیش‌بینی دقیق کرد و ممکن است رخ دهد، اما فعلا واریانت‌ جدیدی مطرح نشده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.