افزایش نگران کننده پرونده‌های طلاق توافقی در کرمان

۱۲۸

اکبر مختاری با بیان اینکه “در سال گذشته 14 هزار و 300 پرونده در محاکم خانواده رسیدگی شده است”، اظهار داشت: اگرچه ورودی پرونده در سطح استان افزایش نداشته، اما ورودی پرونده‌ها در محاکم خانواده با افزایش 8 درصد روبه‌رو بوده است.

وی با اعلام اینکه “در پرونده‌های طلاق توافقی 64درصد افزایش ورودی داشتیم”، گفت: میزان بالای ورودی پرونده‌ها از یک سو نشان می‌دهد که ثبات لازم در حوزه خانواده‌ها وجود ندارد و از سوی دیگر نشان می‌دهد که در حوزه خانواده جای کار در حوزه مسائل فرهنگی وجود دارد.

رئیس‌کل محاکم عمومی و انقلاب کرمان با اشاره به اینکه از مجموع 64 هزار و 104 پرونده وارده به محاکم عمومی و انقلاب شهرستان کرمان در سال گذشته، 58 هزار و 365 پرونده مورد رسیدگی و صدور حکم قرار گرفته است، افزود: تعداد 64 هزار فقره پرونده نسبت به جمعیت 700هزارنفری شهر کرمان، آمار قابل‌توجهی است.

وی با ابراز اینکه میزان ابلاغ الکترونیک در محاکم شهرستان کرمان 92 درصد است که این مهم یکی از خدمات قوه قضائیه به مردم به‌شمار می‌رود، ادامه داد: رسیدگی به دعاوی و صدور رأی، حفظ و احیای حقوق عامه، پیشگیری از جرم و آسیب‌های اجتماعی، و تعقیب و مجازات مجرمان از جمله وظایف قوه قضائیه به‌شمار می‌رود.

مختاری با یادآوری اینکه عمده کارکرد قوه قضائیه رسیدگی به دعاوی مردم و صدور حکم است، اظهار داشت: 5 مجتمع قضایی حقوقی، خانواده، رسیدگی به جرایم اقتصادی، انقلاب و تصادفات در شهرستان کرمان فعال هستند و 42 شعبه دادگاه به دعاوی مردم رسیدگی می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.