وجود ۲۸۷ زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان؛ ۱۶۱ کرمانی به دلیل بدهی در زندان هستند

۹۵

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان با بیان اینکه هم‌اکنون ۲۸۷ زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان کرمان به سر می‌برند، گفت: «از این تعداد، ۱۶۱ نفر بدهکار مالی، ۱۱۳ نفر بدهکار مهریه، ۸ نفر بدهکار نفقه و بقیۀ آن‌ها بدهکار دیه و حوادث ناشی از کار هستند که برای آزادی این تعداد ۲۵ میلیارد تومان نیاز است».

سیدحجت‌الله موسوی‌قوام افزود: «از این تعداد موجودی زندانی جرایم غیرعمد، حدود ۲۲۹ نفر ورودی امسال هستند و بقیۀ آن‌ها ورودی سال ۱۴۰۱ هستند».

وی با بیان اینکه بالاترین آمار زندانیان جرایم غیرعمد مربوط به زندان کرمان و کمترین آن‌ها مربوط به زندان شهربابک است، اضافه کرد: «زندان کرمان با ۱۴۳ بیشترین مددجو و شهربابک با ۲ نفر، کمترین آمار زندانیان جرایم غیرعمد را دارند».

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان کرمان، موسوی‌قوام در ادامه با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون، ۱۶۵ زندانی جرایم غیرعمد از زندان‌های استان کرمان با مبلغ حدود ۱۵ میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان آزاد شده‌اند، گفت: «از این مبلغ حدود ۷۵ درصد از محل کمک‌های مردمی و خیران بوده است».

وی افزود: «ما بقی این مبلغ برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد از محل کمک‌های مردمی، ستاد دیه کشور، بانک‌ها، صندوق تامین خسارت و ستاد دیه استان کرمان تامین شده و یا رضایت شاکی اخذ شده است».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.