مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان: آمار ورود به زندان‌ها به دلیل مهریه نگران‌کننده است

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان بیان کرد: «بر اساس آخرین استعلام انجام شده از زندان‌های استان کرمان، هم‌اکنون 147 مددجوی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان کرمان حضور دارند که از این تعداد دو نفر بدهکار دیه، 81 نفر بدهکار مالی هستند، 56 نفر به دلیل ناتوانی در پرداخت مهریه و 8 نفر نیز به دلیل ناتوانی در پرداخت نفقه وارد زندان شده‌اند». به گفته‌ی سیدحجت‌الله موسوی‌قوام، برای آزادی مددجویان جرایم غیرعمد حاضر در زندان‌های استان کرمان به حدود 15 میلیارد تومان نیاز است. وی همچنین ورودی مددجویان جرایم غیرعمد به زندان‌ها به دلیل مهریه نگران‌کننده است، خاطرنشان کرد: «متاسفانه ازدواج‌ها کوتاه‌مدت است و میزان نظارت خانواده‌ها بر ازدواج فرزندان خود کاهش یافته و زوجین نیز با کوچکترین اختلافی به دنبال طلاق می‌روند».

۳۴۳

به گزارش فردای کرمان، وی 15 فروردین‌ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه، با اشاره به این‌که 6 مددجوی جرایم غیرعمد به دلیل بدهی سنگین و میلیاردی خود از سال 99 در زندان هستند، ادامه داد: «از مجموع مددجویان جرایم غیرعمد حاضر در زندان‌های استان کرمان 8 نفر ورودی نیمه‌ی اول و 127 نفر ورودی نیمه‌ی دوم سال 1400 هستند و در سال جاری نیز 6 مددجوی جرایم غیرعمد وارد زندان‌های استان کرمان شده‌اند».

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان در ادامه به عملکرد این ستاد در سال گذشته اشاره کرد و گفت: «ستاد دیه استان کرمان سال موفقی در جذب کمک‌های خیرین و آزادی زندانیان داشته است و در مجموع زمینه‌ی آزادی 326 مددجوی جرایم غیرعمد از زندان‌های استان کرمان فراهم شده است».

وی تصریح کرد: «در مجموع برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و آبرومند در استان کرمان طی سال گذشته 23 میلیارد و 26 میلیون تومان پرداخت شده که رقم بی‌سابقه‌ای به شمار می‌رود».

موسوی‌قوام با اشاره به این‌که از مجموع هزینه‌های پراخت شده برای آزادی مددجویان جرایم غیرعمد و آبرومند استان کرمان، 18 میلیارد و 650 میلیون تومان از کمک‌های مردمی پرداخت شده است، گفت: «میزان کمک‌های مردمی در این حوزه طی سال گذشته نسبت به مدت مشابه قبل از آن، 20 درصد رشد داشته است».

وی با اشاره به پرداخت 3 میلیارد و 618 میلیون تومان تسهیلات بانکی برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، بیان کرد: «طی سال گذشته 573 میلیون تومان از سوی صندوق تأمین خسارت‌های بدنی پرداخت شده و 21 مددجوی جرایم غیرعمد نیز با اخذ رضایت شاکی و بدون پرداخت وجه از زندان آزاد شده‌اند».

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان افزود: «جلسات صلح و سازش در سراسر استان کرمان نیز به خوبی برگزار شده و در مجموع طی سال گذشته 196 نفر از شاکیان 278 میلیارد تومان از طلب خود را بخشیده‌اند که این افراد نیز به نوعی جزو خیران ستاد دیه به شمار می‌روند». 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.