نداشتن کفش مناسب در رانندگی یکی از عوامل تصادف؛ با دمپایی رانندگی نکنید

۱۹۷

رئیس‌ پلیس‌راه شمال استان کرمان با اشاره به ضرورت توجه به همۀ نکات ایمنی در هنگام رانندگی، استفاده از دمپایی و کفش نامناسب هنگام رانندگی، به‌ویژه در ترددهای درون‌شهری را از عوامل بروز حادثه و تصادف بیان کرد.

سرهنگ علی رضایی گفت: «رانندگان هنگام رانندگی باید به همۀ موضوعات ایمنی حوزۀ رانندگی و حتی به نوع کفش خود هم توجه داشته باشند چراکه ممکن است هنگام رانندگی، به‌ویژه در ترددهای درون‌شهری، به سبب استفادۀ دائم از پدال‌های کلاچ، ترمز و گاز، کفش نامناسب یا دمپایی از پا خارج شود و زیر یکی از پدال‌ها گیر کند و منجر به تصادف شود».

وی افزود: «این مورد در رانندگی‌های طولانی‌مدت برون‌شهری نیز مهم است چراکه موقع نزدیک شدن به تونل‌ها، پیچ‌های خطرناک یا روبهرو شدن با یک شی ثابت در سطح جاده، به سبب نامناسب بودن کفش، فرصت لازم برای عکس‌العمل به‌موقع برای پیشگیری از حوادث را نداریم و این می‌تواند منجر به تصادف شود».

به گزارش فردای‌کرمان، رئیس پلیس‌راه شمال استان کرمان بیان کرد: «همکاران بنده در سطح راه‌های استان در کنار انضباط‌بخشی ترافیکی و اعمال قانون افراد متخلف، این نکات ساده اما مهم را به رانندگان به‌ویژه به رانندگان ناوگان حمل‌ونقل عمومی تذکر می‌دهند چراکه حادثه خبر نمی‌کند و ممکن است با کوچکترین بی‌احتیاطی و سهل‌انگاری، جان خود و سایر سرنشینان را به خطر بیندازیم».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.