استاندار کرمان: سیل خسارات سنگینی به جنوب استان وارد کرده است

شرمندۀ مردم شده‌ایم و شب‌های سختی را سپری کرده‌ایم | هنوز به 120 روستا دسترسی زمینی وجود ندارد | کارهای اورژانسی برای پیشگیری از خسارات بارندگی‌های آینده باید انجام شود

۲۸۷

استاندار کرمان شامگاه پنجشنبه درباره‌ی آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده در استان گفت: «با توجه به وسعت مناطق سیل‌زده استان و صعب‌العبور و باتلاقی بودن مناطق در حاشیه‌ی تالاب جازموریان، هنوز به 120 روستا امکان دسترسی زمینی وجود ندارد».
علی زینی‌وند افزود: «خدمات رسانی به این روستاها از طریق امداد هوایی در حال انجام است و شش بالگرد ارتش، سپاه و هلال‌احمر در منطقه حضور دارند».

وی ادامه داد: «آفرودسواران، موتورسواران و ماشین‌های کمک‌دار نیز در حال امدادرسانی به سیل‌زدگان جنوب استان هستند».

وی اظهار کرد: «با توجه به حجم بارندگی و سیلاب، باتلاقی بودن دشت جازموریان ممکن است در روزهای آینده دسترسی به برخی روستاها را سخت کند».

زینی‌وند بیان کرد: حجم بارندگی‌های اخیر در دو شهرستان جنوبی کرمان به 500 میلیمتر رسید که به گفته‌ی محلی‌ها طی 70 سال گذشته بی‌سابقه است».
به گزارش فردای‌کرمان ، وی 30 دی ماه در گفت‌و‌گو با خبر ساعت 21 شبکه یک سیما یادآور شد: «منطقه جنوب کرمان سیل خیز است و دشت‌های عظیم سیلابی دارد».

وی افزود: «با توجه به این مسائل اینکه بگوییم همه امورات را می‌شود پیگیری و از واقعه جلوگیری کرد، پیش‌بینی سختی است، اما تدابیر اندیشیده شده و کارهای اورژانسی برای سیل‌بند و لایروبی طی 10 روز آینده با توجه به احتمال بارندگی مجدد انجام می شود».
وی گفت: «در سفرهای معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر کشور و تماس با وزیر نیرو مصوبات خوبی برای استان و مناطق سیلزده جنوب کرمان گرفته شد که مطالعه چند وجهی داشته باشیم و با چند اقدام اساسی که اعتبار قابل توجهی نیز می‌خواهد بخشی از سیلاب را دفع کنیم تا در آینده به این وسعت خسارت را نداشته باشیم».
زینی‌وند ادامه داد: «با توجه به تمرکزی که مسئولان کشور دارند، امیدواریم از این فرصت استفاده شود و با کارهای اساسی مردم دچار سختی مضاعف نشوند».
وی اضافه کرد: «هر چند در سیل اخیر جنوب استان کرمان، خسارت جای چندانی نداشتیم، اما خسارت کشاورزی، راه، قنوات، واحدهای مسکونی سنگین وارد شده و مردم در سختی هستند، شرمنده‌ی مردم شدیم و شب‌های سختی را سپری کردیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.