توقیف ۱۶۰۰ دستگاه خودروی شوتی در استان کرمان

۱۰۲

سردار ناصر فرشید در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان، با بیان اینکه پلیس بیش از 120 ماموریت‌های تعریف شده دارد، اظهار داشت: با این وجود در طول سال بیش از چند میلیون خدمت به هموطنان ارائه می‌کند از جمله آن می‌توان به رسیدگی فوری به درخواست و امدادخواهی مردمی اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه در پنج ماهه نخست امسال بیش از یک میلیون تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 استان کرمان برقرار شده که 35 درصد آن عملیاتی شده است، افزود: مسائلی چون گسترش شهر و معابر شهری، تعداد خودروها، عدم رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، احترام نگذاشتن به حقوق دیگران عواملی است که باعث تاخیر در رسیدن پلیس در صحنه تصادف و مسائلی از این دست می‌شود.

فرمانده انتظامی استان کرمان به اجرای طرح انضباط ترافیکی از هفته قبل در استان خبر داد و گفت: این طرح در راستای اجرای سریع‌تر ماموریت‌های پلیس و پاسخ به درخواست‌های مردمی به اجرا در آمده و با جدیت با تخلفات ترافیکی مانند پارک دوبله، پارک مورب غیراصولی و غیره برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به دیگر اقدامات پلیس به شماره‌گذاری بیش از 830 هزار خودرو توسط پلیس راهور استان کرمان، ارائه 81 هزار خدمت به همت پلیس گذرنامه کرمان و ارائه بیش از 27 هزار خدمت در معاونت وظیفه عمومی استان، بیان کرد: در پنج ماهه ابتدای سال جاری بیش از 33 تن کشفیات انواع مواد مخدر توسط نیروی انتظامی استان انجام شده که رتبه دوم کشوری کشفیات مواد مخدر قرار داریم.

فرشید به آمار نگران کننده افزایش کشفیات مواد مخدر صنعتی در استان در سال جاری اشاره کرد و گفت: این موضوع نشان از هدف قرار دادن کانون خانواده، جوان و نوجوان ما توسط دشمنان و مخالفان در خارج از کشور دارد و می‌طلبد خانواده‌ها بیشتر بر روی فرزندان خود کنترل و نظارت داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری دستگیری معتادین متجاهر در استان 48 درصد و دستگیری خرده‌فروشان 18 درصد افزایش داشته است، بیان کرد: دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر در استان کرمان نیز 8 درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان کرمان از کشف بیش از 160 میلیارد تومان کالای قاچاق در استان خبر داد و گفت: در پنج ماهه نخست امسال بیش از هزار و 600 دستگاه خودروی شوتی در استان توقیف شده است.

وی به کشف 37 درصدی سرقت‌ها و 91 درصد قتل‌های رخ در استان کرمان اشاره کرد و افزود: در این مدت با افزایش 14 درصدی جرائم فضای مجازی در استان روبه‌رو بودیم که 85 درصد این جرائم کشف شده است.

فرشید با اشاره به اینکه امسال 104 نفر در تصادفات درون شهری و بیش از 380 نفر در تصادفات برون شهری استان جان خود را از دست دادند، افزود: با افزایش تصادفات فوتی و جرحی در محورهای استان کرمان در سال جاری روبه‌رو بودیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.