استاندار کرمان: اتباع به هیچ‌وجه اجازه خرید و فروش در میدان را ندارند

۸۳

محمدمهدی فداکار در مراسم رونمایی از طرح الکترونیکی کردن فرآیند خرید و توزیع میوه و تره‌بار در میدان؛ شفافیت، یکسان‌سازی قیمت و حذف دلال را مهمترین مزیت الکترونیکی شدن فرآیند خرید و توزیع میوه و تره‌بار دانست.

وی، بروزرسانی، تغییر و اصلاح فرآیند در این حوزه را اقدام شایسته‌ای با مزیت‌های فراوان دانست و اظهارداشت: افرادی که در این سامانه فعالیت می‌کنند و نسبت به کار خود شفافیت ایجاد کرده‌اند، باید مشمول تشویق‌های مالیاتی شوند.

فداکار گفت: با اجرای این طرح، معاملات، درآمدها و هزینه‌ها از مزرعه تا سفره کاملا شفاف و قیمت‌ها واقعی می‌شوند.

استاندار کرمان اظهار داشت: اتباع غیرمجاز اجازه حضور در میدان میوه و تره‌بار را ندارند و اتباع مجاز تنها می‌توانند برای کارگری در میدان کار کنند و این افراد به هیچ‌وجه اجازه خرید و فروش ندارند.

وی، پشتیبانی و حمایت از اجرای طرح را تا رفع نواقص احتمالی مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: به مرور نواقص احتمالی برطرف و سامانه نیز تکمیل خواهد شد، اما تا آن زمان باید پشتیبانی‌ها و حمایت‌ها را ادامه داد.

امیر حسن‌زاده معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان، اجرای این طرح را در راستای سه رویکرد کمک به شفافیت، کاهش تورم و افزایش بازار با استفاده از ظرفیت‌های جدید برشمرد که با محوریت میدان تره‌بار آغاز شده است.

وی ادامه داد: اصناف و کسبه، دلسوزتر به مسئله هستند و با همکاری خودشان طرح الکترونیکی کردن فرآیند خرید و توزیع میوه و تره‌بار دنبال و عملیاتی شد.

حسن‌زاده از قابلیت فنی طرح برای اجرا در میوه‌فروشی هم نام برد و گفت: با راه‌اندازی این نرم‌افزار شاهد حذف دلالان و بعضا حضور افراد غیرمجاز در میدان‌ها و خرید و توزیع میوه و تره‌بار هستیم.

وی، افزایش حس اعتماد در میدان میوه و تره‌بار را مهمترین مزیت استفاده از این طرح‌ دانش‌بنیان بیان کرد که طی هشت ماه فعالیت تیم اقتصادی در استان عملیاتی شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.