در فهرج، بم و نرماشیر؛ سه مدرسه پویش کرمان دانا افتتاح شد

▲طبیب زاده رئیس اتاق کرمان: ۴ مدرسه شرق استان با حمایت محمدرضا شه بخش مدیرعامل صنایع خودروسازی کرمان و کمک خودروسازی بم در منطقه احداث شده که امروز شاهد افتتاح سه مدرسه از آنها هستیم

۱۴۴

با حضور رییس، دبیرکل و عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی کرمان، سه مدرسه پویش کرمان دانا در فهرج، بم و نرماشیر افتتاح شد.
مدرسه کرمان دانا ۱۹ در روستای اسدآباد انگوری شهرستان فهرج، مدرسه کرمان دانا ۲۱ در روستای کروک از توابع بم و مدرسه کرمان دانا ۲۵ در نظام شهر نرماشیر در آئین هایی با حضور طبیب زاده رئیس اتاق کرمان،امیری دبیرکل اتاق و حامد بدرآبادی عضو هیات نمایندگان اتاق کرمان،، مدیران کل آموزش و پرورش و تجهیز و نوسازی مدارس استان، ائمه جمعه شهرستان های مذکور و سایر مسئولان محلی افتتاح شدند.
رئیس اتاق کرمان در این آئین ها گفت: آموزش و مدرسه سازی از مهمترین عوامل توسعه یک جامعه محسوب می شوند و به همین دلیل اتاق کرمان تصمیم گرفت در پویش کرمان دانا با کمک فعالان اقتصادی برای کمک به افزایش میانگین سرانه فضای آموزشی استان ۱۲۰ مدرسه شامل ۷۲۰ کلاس درس را بسازد. سیدمهدی طبیب زاده افزود: اگر فضای مدارسی که ساخته می شوند پویا باشند، دانش آموزان نیز روحیه بهتری خواهند داشت و قطعا یادگیری آنها افزایش خواهد یافت.
وی ادامه داد: فعالان اقتصادی کشور و کرمان در قبال آینده سازان این کشور مسئول هستند و در اغلب موارد پایان فعالیت های اقتصادی منجر به فعالیت های خیرخواهانه می شود که اتاق نیز از این موضوع مستثنی نیست. طبیب زاده، با بیان اینکه نظام آموزشی فعلی کشور بهره وری لازم را ندارد و همه این مسئله را قبول دارند، اظهار کرد: اتاق کرمان آمادگی خود را برای الگو قرار دادن دو تا سه مدرسه متناسب با الگوهای موفق آموزشی کشور فنلاند اعلام می کند و اگر این طرح اجرا و موفقیت آمیز بود می توان آن را در سطح کشور پیشنهاد داد. رئیس اتاق کرمان ادامه داد: باید خروجی این مدارس دانش آموختگان کارآفرین، ارزش آفرین و خلاق باشد نه اینکه صرفا دانش آموزان برای قبولی در کنکور درس بخوانند و اگر موفق نشدند سرخورده و فاقد مهارت باشند. وی به نقش اتاق در توسعه مدارس استان اشاره و بیان کرد: همانطور که در مورد دانشگاه و صنعت نسل چهارم و پنجم صحبت می شود در اتاق ها نیز نسل اول تا چهارم مطرح است به طوری که اتاق نسل اول دولت محور بود، اتاق نسل دوم عضو محور، اتاق نسل سوم غیر از انجام وظیفه خود، پیرامون جامعه خود حساس بود و اتاق نسل چهارم که در حال حاضر استقرار پیدا کرده به توسعه پایدار فکر می کند و به همین دلیل اتاق کرمان در سطح کشور و در مقاطعی در سطح بین المللی نسبت به توسعه پایدار اقدامات لازم را انجام می دهد.
طبیب زاده، “محمدرضا شه بخش” مدیرعامل صنایع خودروسازی کرمان را از مدیران نسل پنجم دانست و افزود: در پویش کرمان دانا با کمک خودروسازی بم ۴ مدرسه در منطقه احداث شده که امروز شاهد افتتاح سه مدرسه از آنها هستیم و خوشبختانه با مجموعه قوی اقتصادی که در شرق استان شکل گرفته، فعالیت های بیشتری انجام خواهد شد. گفتنی است مدارس کرمان دانا ۱۹، ۲۱ و ۲۵ هر یک ۶ کلاسه، در زیربنای ۵۰۰ مترمربع در زمینی به مساحت سه هزار مترمربع و با هزینه ۶۵ میلیارد ریال احداث شده اند.
لازم به ذکر است در پویش کرمان دانا تا کنون ۵ مدرسه در شرق استان به بهره برداری رسیده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.