در جلسه مشترک مدیرعامل گروه صنعتی کرمان خودرو با استاندارکرمان مطرح شد/ لزوم حمایت کامل دولت از صنایع خودروسازی کرمان

استاندار کرمان به همراه فرماندار بم در دفتر مهندس محمد رضا شه بخش مدیر عامل صنایع خودرو سازی کرمان حضور یافت وپس ازآشنایی با برنامه های توسعه و خودکفایی صنایع خودرو سازی کرمان رویکردهای دولت در خصوص حمایت از صنایع مولد و اشتغالزا را به شرح زیر تبیین نمود. به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی کرمان خودرو،علی زینی وند استاندار کرمان در بازدید از مجموعه صنایع خودروسازی کرمان در تهران با اشاره به نامگذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری به نام "سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" افزود: دولت در راستای فرمایش رهبر انقلاب از تولید و ایجاد اشتغال پایدار بویژه تولید محصولات و خودروهای باکیفیت و در خور شان مردم ایران در مجموعه ارگ جدید بم حمایت خواهد کرد.

۳۷۷

وی اظهار داشت: شهر بم، پایگاه اصلی بخش خصوصی در استان کرمان است که در حوزه خودروسازی با ایجاد کارخانجات متعدد خودروسازی و قطعات خودرو و توسعه اشتغال پایدار در عرصه جهش تولید اقدامات خوب و ارزشمندی را رقم زده و زمینه اشتغال  و رفاه بیش از ده هزار کارگر و متخصص بومی و خانواده هایشان را فراهم آورده است.

استاندار کرمان با اشاره به اهمیت استفاده از خودروهای برقی در کشور تاکید کرد: صنایع خودروسازی کرمان به ویژه شرکت کرمان موتور توفیقات بسیار خوبی در تولید خودرو داشته اند و امروزما شاهد پیشرفت‌های بیشتری در زیرساخت تولید خودروهای برقی توسط این گروه خودروسازی هستیم.

ظرفیت تولید خودرو در صنایع خودروسازی کرمان به ۱۸۰ هزار دستگاه می رسد

مهندس محمد رضا شه بخش مدیرعامل صنایع خودرو سازی کرمان در ادامه جلسه اظهار داشت:  تا پایان سال 1401 به ظرفیت تولید ۱۸۰ هزار دستگاه خودرو در مجموعه خودروسازان کرمان خواهیم رسید.

وی همچنین از سرمایه گذاری جدید صنایع خودروسازی کرمان در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم، خبر داد.

شه بخش افزود : ساخت خودروی بنزینی و برقی با بیش از ۸۵ درصد تولید داخل و با سرمایه گذاری بیش از ۲ هزار میلیارد تومان در خردادماه سال آینده به نتیجه خواهد رسید.

محمدرضا شه بخش ادامه داد: واحد تخصصی R&D (آر. اند. دی) خودرو با بکارگیری وپرورش نیروهای متخصص بومی و تعیین تکلیف تالار حافظ و اختصاص آن به این مجموعه که از زمان زلزله بم بلاتکلیف مانده بود ،با صرف بیش از ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری  راه اندازی خواهد شد.

در ادامه جلسه مهندس سامان فیروزی مدیرعامل شرکت  کرمان موتور با تشریح اقدامات انجام شده پیرامون خودکفایی در تولید خودرو جک J4 و قطعات خودرو های تولیدی و برنامه های آتی شرکت برای جایگزینی خودروهای برقی گفت: موفقیت پروژه خودرو برقی مستلزم همکاری همه جانبه استاندار محترم وفرمانداران شهرها برای ایجاد زیرساختهای موردنیاز برای بهره برداری است .

وی افزود: سالن رنگ جدید در مجاورت کارخانه شرکت خودرو سازان بم با سرمایه گذاری ارزی بیش از ۲۵ میلیون دلار در حال ساخت است که میتواند ظرفیتهای کمی و کیفی در تولید محصولات متنوع و اشتغال را ارتقا دهد.

در پایان استاندار کرمان با تقدیر از تلاشهای صورت گرفته  فعالان منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید و همسویی اقدامات گروه با سیاستهای اشتغال و محیط زیست دولت افزود : صنایع خودرو سازی کرمان مورد حمایت کامل دولت مردمی قرار خواهد گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.