رییس اتاق اصناف کرمان: اگرمردم رعایت می کردند، نیاز به تعطیلی واحدهای صنفی نبود

رییس اتاق اصناف کرمان در پاسخ به این پرسش خبرنگار گفتارنو که با توجه به تجمع اصناف ضروری در محدوده قدمگاه چه تدابیری برای کنترل جمعیت اندیشیده شده است، می گوید: مردم باید رعایت کنند، ما نمی توانیم بگوییم که این میوه فروشی باز باشد و دیگری بسته باشد .

۵۶۰

گفتارنو/مرضیه قاضی زاده: ۱۶۹ مبتلا و ۱۷ فوتی، البته این آماری است که تاکنون در استان ثبت شده است و شواهد امر گویای این مسئله است که روز به روز بر این آمار افزوده می‌شود. با این حال برخی از مردم این ویروس را جدی نگرفته اند و به مصوبات ستاد مقابله با کرونا دهن کجی می‌کنند.
طبق مصوبه ستاد مقابله با کرونای استان کرمان مقرر شد تا ازتاریخ ۲۵ اسفند ماه کلیه صنوف به جز صنوف غیر ضرور به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از شلوغی سطح شهر تعطیل شوند. اگر چه این مصوبه بار‌ها مورد تاکید مقامات و مسئولین تراز اول استانی اعم از استاندار کرمان قرار گرفت، اما به نظر می‌رسد که اجرای این مصوبه در برخی از وجوه با مشکل مواجه است. حال آنکه بازار‌هایی همچون قدمگاه کماکان مملو از جمعیت اند.
رییس اتاق اصناف استان کرمان در خصوص شلوغی بازار قدمگاه به گفتارنومی گوید:بازار قدمگاه قسمت میوه فروشی اش موردی ندارد و می‌تواند باز باشد که معمولاً شلوغی اش هم به خاطر همین است، البته شاید دستفروشانی نیز در این محوطه فعالیت کنند.
یوسف جعفری با اشاره به حجم بالای مغازه‌های میوه فروشی و لبنیات و خوار بار در آن قسمت بازار می‌گوید: عمده واحد‌های صنفی که در قدمگاه هستند جز اصناف ضروری همچون خوار بارفروش، عطار، مرغ و ماهی، گوشت و لبنیات هستند که موردی ندارند و می‌توانند باز باشند چرا که این اصناف مایحتاج عمومی مردم را تأمین می‌کنند.
جعفری درادامه خاطر نشان می‌کند:ما ۸ الی ۱۰ اکیپ بازرسی در سطح شهر داریم و این اکیپ‌ها اگرتخلفی را ببینند قطعاً با آن برخورد می‌کنند در خصوص محدوده قدمگاه نیز اگرواحد صنفی به جز واحد‌های غیر ضرور باز باشند، با آن‌ها برخورد می‌شود.
رییس اتاق اصناف استان کرمان در پاسخ به این پرسش خبرنگار گفتارنو که با توجه به تجمع اصناف ضروری در محدوده قدمگاه چه تدابیری برای کنترل جمعیت اندیشیده شده است، می‌گوید: مردم باید رعایت کنند، ما نمی‌توانیم بگوییم که این میوه فروشی باز باشد و دیگری بسته باشد.
جعفری خاطر نشان می‌کند: ما یا باید همه میوه فروشان را به طور کامل تعطیل کنیم و یا اگر قرار است که میوه فروشان باز باشند، باید همه میوه فروشان باز باشند.
رییس اتاق اصناف استان کرمان با بیان این جمله که «اگر مردم رعایت می‌کردند اصلاً نیازی به تعطیلی واحد‌های صنفی نبود» می‌گوید: اشکال این است که هنوز در کرمان مردم قضیه این بیماری را جدی نگرفته اند.

جعفری در ادامه می‌افزاید: باید اطلاعات بیشتری به مردم داده شود و بیشتر با آن‌ها صحبت شود که حضورشان را کمرنگ‌تر کنند، همین میوه فروشی‌ها سر محله خوشان هم هست. ممکن است که در قدمگاه قیمت میوه کمی پایین‌تر باشد، اما مردم باید عواقب این مسئله را بسنجند و ببینند که در صورت ابتلا به این بیماری چه مسائلی برایشان پیش می‌آید.
او باری دیگر با تأکید بر تعطیلی واحد‌های غیر ضرور در محدوده قدمگاه و سایر معابر سطح شهر می‌گوید: رأس ساعت ۹ نیرو‌های بازرسی به همراه نیرو‌های اماکن برای نظارت بیرون رفته اند. حتی این نیرو‌ها ازسمت دادسرا هم حمایت شدند که اگر مورد خاصی باشد برخورد لازم را انجام دهند و واحد صنفی متخلف را پلمب کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.