رئیس جامعه دفاتر خدمات مسافرتی استان کرمان: کمبود پرواز در استان چالشی جدی است

* لغو پروازهای چارتری بر گردشگری تاثیر گذاشته است

۹۶

رئیس جامعه دفاتر خدمات مسافرتی استان کرمان در گردهمایی فعالان گردشگری استان برخی از مهم‌ترین چالش‌های این حوزه را برشمرد و گفت: «صنعت گردشگری در کشور ما مغفول مانده که دلایل زیادی دارد و بیش‌تر به ضعف در زیرساخت‌ها برمی‌گردد که در شهر و استان کرمان هم شاهد آن هستیم».

تهامی همچنین اظهار کرد: «اولین مشکلی که در استان داریم کمبود پروازهای برنامه‌ای و چارتری به مقاصد مختلف است».

وی افزود: «لغو پرواز چارتری بر ورود و خروج گردشگر تاثیر گذاشته است».

وی با بیان اینکه پیدا کردن پروازهای کیش و مشهد بسیار سخت شده است، ادامه داد: «افرادی سودجو هستند که تورهای غیرمجاز برگزار می‌کنند و هیچ ربطی به جامعۀ گردشگری ندارند اما به مجموعۀ گردشگری منتسب می‌شوند و باید فکری برای این وضعیت کرد».

به گزارش فردای‌کرمان، وی در این مراسم در بخش دیگری از اظهاراتش بیان کرد: «از دیگر مشکلات این است که پروازهای ایرلاین‌ها در مراکز استان‌ها روی سیستم جا نمی‌دهد ولی در دفاتر مرکزی این کار انجام می‌شود».

وی ادامه داد: «در دوران کرونا تاسیسات و واحدهای گردشگری در تعطیلی مطلق و یا نیمه‌تعطیل بودند و این شرایط تمام زیرساخت‌ها را تحت تاثیر قرار داد».

تهامی اظهار کرد: «با وام‌های کرونا همه بدهکار شدند و نتوانستند اقساط را بپردازند».

وی سپس گفت: «کلیۀ مجموعه‌های گردشگری به دارایی و بیمه بدهی‌هایی دارند و خواهش می‌کنیم جلسه‌ای برگزار و مشکلات این حوزه حل شود».

وی افزود: «یکی دیگر از مشکلات ما مربوط به حوزۀ تعزیرات حکومتی است که سرکشی‌هایی در آژانس‌های گردشگری دارند و مدام دفاتر را جریمه می‌کنند در حالی که مستحق نیستند. می‌گویند چرا قیمت بلیت روی تابلو اعلانات درج نشده است. اگر قرار است جریمه کنند ایرلاین‌هایی را جریمه کنند که بالاتر از قیمت مصوب کشوری عرضه می‌کنند».

وی در ادامه با اشاره به مشکل تمدید مجوزها بیان کرد: «اگر امکان دارد مدت زمان مجوزهای دفاتر حداقل پنج ساله شود».

وی اضافه کرد: «همه باید دست به دست هم بدهیم تا زیرساخت‌هایی که برای بهبود گردشگری نیاز است را تامین و مشکلات را حل کنیم».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.