معاون استاندار کرمان: استفاده از ماسک در مراکز زیارتی و هیئت‌ها الزامی است

* مراسم عزاداری با رعایت پروتکل‌ها برگزار شود * دانشجویان باید دوز یادآور واکسن کرونا را تزریق کنند

۲۷۸

معاون سیاسی، امنیتی استاندار کرمان با بیان این‌که زدن ماسک در وسایل حمل‌ونقل عمومی، مراکز زیارتی و هیئت‌ها الزامی است، گفت: «بر واکسیناسیون افراد بالای ۱۲ سال برای بازگشایی مدارس تاکید داریم و دانشجویان باید حتما دوز یادآور واکسن کرونا را تزریق کنند».

رحمان جلالی همچنین با بیان این‌که امسال با توجه به واکسیناسیون گسترده و همکاری مردم، محدودیت در برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم را کاهش دادیم و شیوه‌نامۀ جدید ابلاغ شده است، بیان کرد: «در زمان برگزاری مراسم عزاداری در فضای بسته، باید الزام استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری و تهویۀ مناسب در نظر گرفته شود».

وی افزود: «تاکید داریم افراد مسن و افراد دارای بیماری زمینه‌ای در مراسمی که در فضای باز برگزار می‌شود، شرکت کنند».

جلالی بیان کرد: «ایستگاه‌های صلواتی در توزیع نذورات رعایت نکات بهداشتی و زدن ماسک را مورد توجه قرار دهند و نباید در مقابل موکب‌ها تجمع داشته باشیم».

به گزارش  ایسنا کرمان، جانشین استاندار در ستاد کرونای استان کرمان ۱۰ مردادماه دربارۀ آخرین وضعیت بیماری کرونا در کرمان اظهار کرد: «تعداد شهرهای قرمز استان کرمان افزایش پیدا کرده و در حال حاضر ۱۳ شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند، رنگ کرونایی شش شهرستان نارنجی و چهار شهرستان زرد است».

جلالی با بیان اینکه با توجه به عزاداری ماه محرم کمیته‌های نظارت و مراسم فعال‌تر شده، افزود: «طرح شهید سلیمانی را مجددا فعال کردیم و اقدام دیگر، فعال کردن تیم‌های واکنش سریع با هدف شناسایی کانون‌های بیماری و جلوگیری از گسترش بیماری بود و نظارت‌ها را نیز در همین راستا فعال کرده‌ایم».

وی با تاکید بر اینکه بهترین تریبون هیئت‌ها هستند که مردم را از عادی‌انگاری خارج کنند، گفت: «لازم است پروتکل‌ها رعایت شود تا محرم باشکوهی با رعایت شیوه‌نامه‌ها داشته باشیم».

جلالی دربارۀ زائران اربعین حسینی نیز گفت: «ارتباط بین سامانۀ ایران من و سماح برقرار شده و کسانی که قصد شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین را دارند، باید واکسیناسیون کامل را انجام داده باشند و مبنای ما سه دوز واکسن است». 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.