توصیۀ وزیر بهداشت: ماسک بزنید تا مبتلا به اومیکرون نشوید

وزیر بهداشت با اشاره به سرعت بالای انتشار ویروس اومیکرون گفت: «ثابت شده کسانی که ماسک می‌زنند، گرفتار اومیکرون نمی‌شوند. بنابراین توصیه می‌کنم مردم حتما ماسک بزنند و فاصله‌گذاری را رعایت کرده و تا حد امکان از تجمعات و حضور در اماکن سر بسته و فاقد تهویه مناسب خودداری کنند.

۳۱۹

بهرام عین‌اللهی همچنین با تاکید بر انجام واکسیناسیون اعلام کرد: «تمام مراکز واکسیناسیون خود را در کل کشور فعال می‌کنیم تا مشابه فعالیت‌شان در چند ماه قبل، بتوانند واکسیناسیون را انجام دهند.
به گزارش مهر ، وی ، در حاشیه‌ی جلسه‌ی اضطراری ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: «توصیه‌ی ما در درجه‌ی اول این است که همه به سرعت برای واکسیناسیون اقدام کنند. آن‌هایی که یک دوز واکسن تزریق کردند حتما دوز دوم را تزریق کنند. همچنین کسانی که سه ماه از تزریق دوز دوم واکسن‌شان گذشته است می‌توانند برای تزریق دوز سوم اقدام کنند.
وزیر بهداشت ادامه داد: «ویروس اومیکرون خصوصیت انتشار خیلی سریع دارد و در فاصله یک روز و نیم، به اندازه دو برابر منتشر می‌شود و در کشورهای دیگری که گرفتار این ویروس هستند می‌بینیم که سرعت انتشار خیلی بالا است؛ بنابراین باید مقاومت خود را افزایش دهیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.