هشدار فرمانده کل انتظامی کشور به خودروسازان: مانع فروش خودروهای ناایمن می‌شویم

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: «پلیس به شرکت‌های تولیدکننده خودرو اعلام می‌کند که اگر خودرویی تولید کنند که استانداردهای لازم را نداشته باشد، حتما مانع از فروش آن می‌شویم». سردار حسین اشتری همچنین با هشدار به رانندگان قانون‌گریز اظهار کرد: «در جاده‌ها با افرادی که خطرآفرین هستند و باعث رعب و وحشت می‌شوند حتما برخورد می‌کنیم و نمی‌گذاریم در جاده‌ها بی‌نظمی باشد».

۳۱۷

وی با بیان اینکه بیش از 99 درصد رانندگان قانون‌مدار هستند، افزود: «حدود یک درصد رانندگان حقوق مردم را رعایت نمی‌کنند و با حرکات غیرمعمول باعث نگرانی خانواده‌ها می‌شوند که پلیس حتما آن‌ها را اعمال قانون خواهد کرد؛ البته اعمال قانون نیز با برخورد خوب صورت می‌گیرد».

به گزارش تسنیم ، وی در رزمایش نوروزی پلیس راهور و دستگاه‌های خدمت‌رسان با اشاره به خواسته مقام معظم رهبری از پلیس مبنی بر انجام اقدامات برای به کاهش تلفات سوانح رانندگی، تاکید کرد: «باید حتما کاری کنیم‌ در سال‌های آتی و برنامه پنجم، حداقل 50 درصد سوانح و جان‌باختگان ناشی از آن کاهش پیدا کند».

فرمانده کل انتظامی کشور افزود: «همکاران بنده در طول سال کنار مردم عزیز هستند و ارتباط خوبی بین پلیس و مردم است که باید ارتقاء یابد».

وی با بیان اینکه توجه به تذکرات پلیس منجر به سفر توأم با آرامش خواهد بود، توضیح داد: «یکی از مصوبات روز گذشته در جلسه شورای عالی ایمنی حمل و نقل کشور با حضور رئیس‌جمهور این بود که اشکالات نقاط حادثه‌خیز برطرف شود. همچنین کار کوتاه‌مدتی نیز برای اعلام و آشکارسازی آن محل‌ها به رانندگان صورت گیرد».

اشتری با ابراز امیدواری از حل مشکلات در صنعت خودرو، ادامه داد: «باید خودروهای ایمن دست مردم باشد و استانداردها از همه لحاظ رعایت شود، تاکید جلسه‌ی روز گذشته نیز این بود که پلیس باید با مجموعه‌های تولیدکننده خودروی ناایمن برخورد کند و از اقدامات صورت گرفته برای جلوگیری از ورود خودروهای ناایمن تقدیر کردند».

فرمانده کل انتظامی کشور یادآور شد: «پلیس نیز در اینجا به شرکت‌های تولیدکننده خودرو اعلام می‌کند که اگر خودرویی تولید کنند که استانداردهای لازم را نداشته باشد حتما مانع از فروش آن می‌شویم».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.