دستگاه سیتی اسکن بیمارستان پیامبر اعظم (ص) کرمان مستهلک شده است

۱۵۴

قطعات دستگاه سیتی اسکن بیمارستان پیامبر اعظم (ص) کرمان مستهلک شده و هر چند وقت یک بار دچار نقص فنی شده و ارائه خدمت به بیماران با مشکل روبه‌رو کرده است.

به گزارش تسنیم، تامین اجتماعی بیش از نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد و این عدد در استان کرمان، 49 درصد جمعیت یعنی تعداد حدود یک میلیون و 650 هزار نفر را شامل می‌شود که نقص فنی تجهیزات و دستگاه‌های بیمارستان‌های تامین اجتماعی در استان یکی از مشکلاتی است که بیمه شدگان تامین اجتماعی با آن روبه‌رو هستند.

بیمارستان پیامبر اعظم(ص) از جمله بیمارستان‌های عمومی (جنرال) وابسته به سازمان تامین اجتماعی در کرمان است که در سال 1393 تأسیس شد و در حال حاضر 245 تخت فعال دارد و انتظار می‌رود با تجهیزات مناسب به عنوان قطب درمانی در جنوب‌شرق کشور خدمت‌رسانی مناسبی به بیمه‌شدگان داشته باشد، با این وجود نقص فنی و خرابی دستگاه سیتی اسکن این بیمارستان مشکلاتی را برای بیماران ایجاد کرده و گلایه‌های زیادی را به دنبال داشته است.

وضعیت دستگاه سیتی اسکن بیمارستان پیامبر اعظم (ص) را از فرزین کی‌نیا، رئیس بیمارستان پیامبر اعظم (ص) کرمان جویا شدیم؛ وی  با بیان اینکه دستگاه سیتی اسکن این بیمارستان در حال حاضر فعال و در حال ارائه خدمت به بیماران است، اظهار داشت: اما این دستگاه هر چند وقت یک بار دچار نقص فنی می‌شود.

رئیس بیمارستان پیامبر اعظم (ص) کرمان با بیان اینکه دستگاه سیتی اسکن بیمارستان پیامبر اعظم (ص) کرمان از سال 94 فعال است و تاکنون چیزی در حدود 140 هزار سیتی اسکن انجام داده است، گفت: در دوره شیوع ویروس کرونا، بیمارستان پیامبر اعظم (ص) کرمان یکی از بیمارستان‌های اصلی بیماران کرونایی بود که حدود 75 هزار سیتی اسکن از بیماران در این ایام انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه قطعات این دستگاه مستهلک شده است، افزود: با این وجود در هیچ دوره‌ای رفع نقص این دستگاه بیشتر از چند روز طول نکشیده و این دستگاه بلافاصله تعمیر و راه‌اندازی شده است.

کی‌نیا با بیان اینکه در مدتی که این دستگاه با مشکل مواجه بوده از دستگاه سیتی اسکن دانشگاه علوم پزشکی برای بیماران استفاده شده و از آنها برای انجام خدمات کمک گرفتیم، ادامه داد: مدیریت درمان تامین اجتماعی پیگیر رفع این نقص است و تاکنون چندین اقدام انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه برای رفع مشکل طولانی مدت دستگاه سیتی اسکن بیمارستان پیامبر اعظم (ص) به دنبال تعویض قطعه اصلی این دستگاه هستیم، بیان کرد: اعتبار آن تامین، قطعه مورد نیاز خریداری شده و در حال ورود به کشور است.

رئیس بیمارستان پیامبر اعظم (ص) کرمان با بیان اینکه با تعویض قطعه اصلی دستگاه سیتی اسکن این بیمارستان، این مشکل دیگر ایجاد نمی‌شود، گفت: مشکلاتی برای انتقال ارز و خرید قطعه داشتیم که یک مشکل کشوری است.

وی با بیان اینکه اقدام دیگر ما خرید دستگاه سیتی آنژیو برای این بیمارستان است که با ورود و نصب این دستگاه، ما در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) یک دستگاه پشتیبان داریم و دیگر مشکلی برای بیماران نخواهد بود، گفت: با پیگیری‌های انجام شده موافقت اصولی برای خرید دستگاه سیتی آنژیو از دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت گرفته، اعتبار آن تامین شده و باید خریداری و نصب شود که چند ماهی طول می‌کشد.

کی‌نیا با اشاره به اینکه مشکل اصلی ما میزان بالای تقاضا و تعداد کم این دستگاه در کرمان است، افزود: بیمارستان پیامبر اعظم (ص) کرمان، بیمارستان اصلی تامین اجتماعی در استان کرمان و حتی در استان‌های همجوار است و بیماران زیادی به این بیمارستان ارجاع می‌شود و تقاضا خیلی زیاد است و تلاش کردیم تا درخواست‌های اضافه انجام نشده و درخواست‌ها مدیریت شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.