مدیرعامل صنایع شیر ایران: با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی قیمت شیر خام افزایش می‌یابد

مدیرعامل صنایع شیر ایران گفت: با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، قیمت شیرخام نیز افزایش می‌یابد که این ماده‌ی اولیه ۶۰ تا ۷۰ درصد هزینه‌های تولید فرآورده‌های لبنی را تشکیل می‌دهد. با افزایش قیمت شیر خام پیش‌بینی می‌شود که قیمت محصولات لبنی نیز افزایش یابد

۳۸۸

عبدالله قدوسی افزود: احتمال دارد دولت برای حمایت از دهک‌های پایین و اقشار آسیب‌پذیر جامعه بن‌کارتی توزیع کند تا این افراد بتوانند فرآورده‌های لبنی را بعد از حذف ارز کالاهای اساسی خریداری کنند اما هنوز صحبت و قراردادی منعقد نشده است.
به گزارش تسنیم، وی در حاشیه‌ی گردهمایی سراسری شورای اسلامی کار این مجموعه، اظهار کرد: دولت برای آسیب نزدن به مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تمهیداتی را در نظر گرفته است تا اقشار آسیب‌پذیر، امکان تداوم مصرف محصولات لبنی را داشته باشند و تولیدکنندگان نیز از طریق دریافت مشوق‌های صادراتی بتوانند مازاد مصرف را به بازارهای خارجی صادر کنند.
مدیرعامل صنایع شیر ایران ادامه داد: گرانی لبنیات به طور قطع بر روی سرانه‌ی مصرف این محصولات اثر می‌گذارد که دولت برای رفع این مشکل طرح‌هایی مانند توزیع شیر در مدارس و کارت توزیع لبنیات، نیاز اقشار ضعیف و دهک‌های پایین جامعه را تامین کند.
وی بیان کرد: کاهش مصرف لبنیات می‌تواند در آینده بیماری‌هایی برای مردم ایجاد کند به همین منظور دولت شرایطی ایجاد می‌کند که مصرف لبنیات کاهش زیادی نداشته باشد و سلامت مردم در معرض خطر نگیرد.
قدوسی درباره‌ی آخرین وضعیت شیر مدارس نیز گفت: بودجه‌ی شیر مدارس هنوز اختصاص داده نشده است که امیداریم وزارت آموزش و پرورش این اعتبار را از دولت دریافت کند؛ ما آمادگی تامین محصولات مورد نظر را داریم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.