رمال مدعی درمان بیماری در کرمان دستگیر شد؛ کلاهبرداری ۵٠٠ میلیون تومانی با دعانویسی

۱۲۸

شهروند کرمانی که برای درمان بیماری فرزندش به پیشنهاد یکی از آشنایان به فردی دعانویس در حاشیۀ شهر کرمان مراجعه کرده بود، پس از پرداخت بیش از 500 میلیون تومان به این فرد و نتیجه نگرفتن، به پلیس آگاهی مراجعه و از این فرد کلاهبردار شکایت کرد.

سردار عبدالعلی روانبخش، جانشین فرمانده انتظامی استان کرمان توضیح داد که پس از شکایت این شهروند، در عملیات ماموران پلیس آگاهی کرمان، 3 متهم که در قالب رمالی و دعانویسی سال‌ها به کلاهبرداری از مردم مشغول بودند، دستگیر شدند.

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی در تشریح این خبر، بیان کرد: «در پی مراجعۀ یک شهروند به پلیس آگاهی و طرح شکایتی مبنی بر کلاهبرداری از وی در قالب رمالی و فالگیری، مشخص شد این فرد پس از قطع امید از بهبود بیماری فرزندش به پیشنهاد یکی از آشنایان به فردی دعانویس اعتماد و طی چند مرحله بالغ بر 5 میلیارد ریال را به امید حل مشکلش به این فرد پرداخت کرده اما به جز از دست رفتن سرمایۀ زندگی‌اش هیچ نتیجۀ دیگری عایدش نشده است».

وی افزود: «در این راستا ماموران پلیس آگاهی بر اساس اظهارات شاکی و انجام تحقیقات بعدی به دست داشتن سه متهم در این کلاهبرداری پی برده و خوشبختانه خیلی زود مخفیگاه متهمان مورد نظر را در یکی از نقاط حاشیۀ شهر کرمان شناسایی و طی عملیاتی هر 3 متهم دخیل در این کلاهبرداری را در همین مکان دستگیر کردند».

روانبخش با اشاره به اعتراف صریح متهمان به اغفال چند سالۀ مردم و مراجعین از طریق رمالی و دعانویسی، بیان کرد: «این سه کلاهبردار که با اجارۀ یک منزل در حاشیۀ شهر درصدد فریب شمار بیشتری از شهروندان با شناسایی و فریب افراد و خانواده‌های گرفتار بودند پس از معرفی به مراجع قضایی روانۀ زندان شدند». 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.