معاون دادگستری کرمان سرقت را جزو اولین جرائم در استان کرمان اعلام کرد؛ نگرانی از جرم و فقر

۸۶

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان تعداد زیاد تصادفات در شرق کرمان را بسیار نگران‌کننده دانست و گفت: «جرایمی مانند سرقت، ضرب و جرح عمدی و تصادفات سه جرم نخست استان کرمان هستند».
سیدمهدی قویدل در نشست با خبرنگاران شهرستان‌های شرقی استان کرمان افزود: «ظرفیت‌ها و ذخایر زیادی در استان کرمان وجود دارد اما متاسفانه در بخش آسیب اجتماعی، مشکلات، جرایم و فقر رتبۀ خوبی در کشور نداریم و این موضوع نگران‌کننده است».
به گزارش ایرنا کرمان، وی در ادامه با اشاره به وظیفۀ مهم رسانه در ابعاد مختلف اظهار کرد: «در این برهه از زمان که مورد تهاجم و اهداف شوم دشمنان در موضوعات مختلف هستیم نباید به دنبال تخریب و خودتحقیری و خودزنی‌های سیاسی و اجتماعی باشیم».
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان با تاکید بر ضرورت وحدت و همگرایی در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن ادامه داد: «باید در این برهه درصدد انسجام، وحدت و همگرایی باشیم».
وی بر نقش ریش‌سفیدان و سران طوایف در پیشگیری از وقوع جرم تاکید کرد و گفت: «نقش این افراد در کاهش جرایم و ترویج فرهنگ صلح و سازش و پرهیز از انتقام‌جویی‌ها بسیار بااهمیت است».
قویدل با اشاره به شناسایی ظرفیت‌های بومی و محلی در پیشگیری از وقوع جرم خاطرنشان کرد: «یکی از ظرفیت‌های شهرستان‌های شرقی استان کرمان، استفاده از ریش‌سفیدان و سران قبایل است که کمک‌کنندۀ خوبی هستند و بیش از ۱۵۰ سرطایفۀ فعال، معتمد و متنفذ در شرق استان کرمان وجود دارد».
وی با بیان این‌که یکی از مهم‌ترین افکار دشمن اختلاف‌افکنی در بین شیعه و سنی و طوایف و قبایل است، یادآور شد: «تهاجمات فرهنگی با سرعت ماورایی مرزهای فرهنگی ما را می‌شکند و به پیش می‌رود و از وظایف بسیار مهم ما خصوصا اصحاب رسانه که از ارکان مهم مبارزه با تهاجمات فرهنگی هستند این است که آمادگی کامل در بحث مبارزه با این‌گونه تهاجمات را داشته باشیم».
قویدل بیان کرد: «رسانه‌ها در بُعد اقدامات پیشگیرانه نقش پررنگی دارند و ما در اطلاع‌رسانی عمومی تلاش داریم قوی عمل کرده و اقدامات موثری که در حوزۀ دادگستری و حقوق عامه انجام می‌شود را اطلاع‌رسانی کنیم تا امیدآفرینی در جامعه ایجاد شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.