سخنگوی دانشگاه علوم‌‌ پزشکی کرمان: تزریق بیش از 200 دوز واکسن به دانش آموز استان کرمان

سخنگوی دانشگاه علوم‌‌ پزشکی کرمان با اشاره به اینکه پیک ششم کرونا را تقریباً پشت سر گذاشتیم گفت: بیش از ۲۰۰ هزار دوز واکسن به دانش‌آموزان استان کرمان تزریق شده و حتی یک مورد عارضه هم نداشتیم.

۲۰۶

به گزارش تسنیم، سعید صحبتی با اشاره به آخرین وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19 در استان کرمان اظهار داشت: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان 75 مورد بوده که خوشبختانه از شدت بیماری کاسته شده است.

وی با اشاره به اینکه روند موارد بیماری در استان نزولی است و پیک ششم کرونا را تقریباً پشت سر گذاشتیم بیان کرد: باید به این نکته توجه داشته باشیم که وضعیت ایجاد شده در استان کرمان ثابت و پایدار نیست و باید تلاش کنیم که روند نزولی و وضعیت فعلی ادامه پیدا کند.

سخنگوی دانشگاه علوم‌‌ پزشکی کرمان با بیان اینکه در صورت عادی انگاری و عدم رعایت دستورالعمل‌ها دوباره شاهد گردش ویروس و شیوع آن در سطح جامعه خواهیم بود افزود: روز قبل بستری 31 بیمار جدید قطعی کرونا را در بیمارستان‌های استان کرمان داشتیم که باید ‌تمام توان خود را به‌کار گرفته که احتمال شیوع مجدد بیماری را به حداقل برسانیم.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه روز گذشته مورد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا در استان گزارش نشده است گفت: مجموع جانباختگان کرونا در استان از ابتدای شیوع این بیماری 5 هزار و 612 نفر است.

صحبتی با بیان اینکه نکته مهم در پیشگیری از کرونا، تکمیل واکسیناسیون است افزود: با توجه به اینکه واکسیناسیون برای گروه سنی بالای پنج سال در کشور کلید خورده توصیه می‌شود همه خانواده‌هایی که فرزندانی در این گروه سنی داشته و تاکنون برای واکسیناسیون آنها اقدام نکردند در اولین فرصت این کار را انجام دهند.

وی بیان کرد: شاید تا قبل از عید نوروز خانواده‌ها برای واکسیناسیون فرزندان خود تردید داشتند و تصور می‌کردند‌ که چون فرزندان آنها در خانه هستند و قرار نیست به مدرسه رفته و آموزش آنها غیر حضوری است، اتفاق خاصی برای آنها نمی‌افتد.

سخنگوی دانشگاه علوم‌‌ پزشکی کرمان ادامه داد: با توجه به آغاز آموزش حضوری دانش‌آموزان و حضور آنها در یک محیط شلوغ و محدود کلاس درس در کنار هم خطر ابتلای دانش‌آموزانی که واکسن زدند نسبت به دانش‌آموزانی که هنوز واکسن نزدند، کمتر است.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از 200 هزار دوز واکسن برای گروه سنی دانش‌آموزان در استان کرمان تزریق شده و هنوز حتی یک مورد عارضه قابل گزارش هم نداشتیم گفت: واکسن تزریق شده نوبت اول جمعیت بالای 12 سال در استان کرمان تاکنون 2 میلیون و 324 هزار و 961 دوز، واکسن تزریق شده نوبت دوم 2 میلیون و 45 هزار و 150دوز و واکسن تزریق شده نوبت سوم 850 هزار و 51 دوز است.

صحبتی با اشاره به اینکه به دانش‌آموزان تاکید می‌شود در محیط مدرسه بهداشت فردی و محیط را جدی گرفته، از ماسک استفاده کرده و ماسک اضافه و محلول ضد عفونی به همراه داشته باشند افزود: دانش‌آموزان در محیط مدرسه رعایت فاصله را داشته و از برخوردهای فیزیکی، دست دادن و روبوسی خودداری کنند.

وی با بیان اینکه مسئولان مدرسه نیز توجه داشته باشند که کلاس‌ها تهویه مناسب داشته و باز بودن درب و پنجره‌های کلاس لازم است ادامه داد: دانش‌آموزانی که علامت‌دار هستند و افراد مشکوک به کرونا را از دیگران جدا کرده تا دوره بیماری طی شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.