معاون شبکه شرکت مخابرات منطقه کرمان عنوان کرد: قطع تلفن هزار مشترک کرمانی به دلیل سرقت کابل

معاون شبکه شرکت مخابرات منطقه کرمان با بیان اینکه سرقت کابل باعث قطعی تلفن ثابت یک‌هزار مشترک در حوالی بلوار جمهوری این شهر شد گفت: تلفن مشترکان این مناطق طی ۴۸ ساعت وصل می‌شود. به گزارش ایرنا، حمید حاج غلامعلی افزود: دیشب سارقان ضمن حفاری، کابل خاکی یک‌هزار آمپر این مسیر را سرقت کردند و این سومین مرحله بود که در این منطقه سرقت داشته‌ایم. وی اظهار داشت: در این منطقه یک کارگاه ساختمانی وجود داشت و محدوده‌ای از پیاده‌رو به علت انجام عملیات ساختمان سازی اشغال بود که سارقان پشت ایرانت‌های نصب شده اقدام به حفاری و ربودن کابل کرده بودند. معاون شبکه شرکت مخابرات منطقه کرمان عنوان کرد: همکاران شرکت مخابرات منطقه کرمان با حضور در منطقه در تلاش هستند تا ضمن جبران نقص به وجود آمده در شبکه ارتباطات، تلفن این مناطق را به سرعت وصل کنند.

۲۵۲

سرقت هر روز کابل مخابرات در کرمان

وی با بیان اینکه تقریبا هر روز کابل‌های هوایی مخابرات در شهر کرمان سرقت می‌شود گفت: وظیفه تامین امنیت با دستگاه‌های متولی از جمله نیروی انتظامی است و آنان باید امنیت را به گونه‌ای تامین کنند که زیرساخت‌های استان مشکلی پیدا نکند.

حاج غلامعلی ابراز داشت: همچنین ضلع دیگر این اتفاقات به دستگاه‌هایی همچون شهرداری‌ها برمی‌گردد که مجوز دادند تا کارگاه ساختمان سازی پیاده‌رو را مسدود کند و سرقت پشت آن انجام شد که امیدواریم نهادهای متولی این موضوع را پیگیری کنند تا این مشکل دیگر به وجود نیاید.

وی افزود: سرقت کابل در شهرها و روستاهای استان کرمان آنقدر زیاد است که جلو توان توسعه شرکت مخابرات را گرفته و ما همواره درگیر رفع مشکل خرابی هستیم.

سرقت کابل ۳۳۰ روستای کرمان

وی با اشاره به سرقت کابل در روستاها گفت: کابل هوایی ۳۳۰ روستای استان کرمان در انتهای سال ۱۴۰۰ سرقت شد و ما فقط تاکنون توانسته‌ایم ارتباط ۱۱۲ روستا را برقرار کنیم.

معاون شبکه شرکت مخابرات منطقه کرمان ادامه داد: اکنون برای کاهش آمار سرقت، کابل را به صورت خاکی عبور می‌دهیم که این عملیات زمان‌بر است و هزینه بالایی نیز دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.