معاون دادگستری کل استان کرمان: با دستگاه‌هایی که در زمینه مبارزه با سرقت ترک فعل دارند برخورد قانونی می شود

۱۱۳

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: دستگاه‌هایی که در زمینه مبارزه با سرقت و مقابله با خرید و فروش اموال مسروقه ترک فعل دارند و به وظایف قانونی خود عمل نکرده‌اند، جهت برخورد قانونی به دادستانی معرفی می‌شوند.

به گزارش گفتار نو به نقل از روابط عمومی اداره کل دادگستری استان کرمان، سید مهدی قویدل در جلسه قرارگاه مبارزه با سرقت استان کرمان با اشاره به اینکه تنها راه حل برون رفت استان از جرم سرقت، تدوین و اجرای طرح جامع پبشگیرانه است، افزود: شناسایی نقاط جرم‌خیز استان  و همچنین تهیه جغرافیای جرم سرقت و تمرکز بر نقاطی که بیشترین آماج وقوع جرم سرقت می‌باشند، باید در اولویت قرار گیرد .

وی با اشاره به اینکه در این طرح ابتدا باید بر رفتار سارقین به ویژه سارقین سابقه‌دار و حرفه‌ای در جامعه به صورت دقیق نظارت شود،  افزود: در گام بعدی باید اقدامات مناسب برای نا امن کردن بازارهای خرید فروش اموال مسرقه نیز انجام شود.

وی تاکید کرد: همچنین با اطلاع رسانی گسترده باید مالکین خصوصی و عمومی را درباره اهمیت افزایش ایمنی، خود حفاظتی اموال و شیوه‌های جدید سارقین بیش از پیش توجیه کرد.

قویدل ادامه داد: دبیرخانه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل  استان کرمان تا کنون جلسات متعددی در زمینه پیشگیری از بزه سرقت با حضور دستگاه‌های متولی برگزار نموده است و مکررا وظیفه قانونی همه دستگاه‌ها مشخص و به آنها ابلاغ شده است و در قرارگاه مشترک نیز نقش و وظیفه قانونی هر یک از دستگاه‌های اجرایی باید مشخص و به آنها ابلاغ شود.

قویدل با  اشاره به اینکه در مقابله با سرقت در استان کرمان به دنبال موفقیت و حصول نتیجه و اثر بخشی هستیم، خاطرنشان کرد: در زمینه مبارزه با سرقت باید تمام ابعاد وضعی و امنیتی و قضایی مد نظر قرار بگیرد و صرفا” نباید به انجام اقدامات مقطعی که اثربخشی آن در جامعه موقتی است، بسنده کرد بلکه با ریشه‌یابی دقیق این معضل در صدد حذف عوامل اصلی وقوع این جرم در جامعه باشیم.

این مقام قضایی در پایان تاکید کرد: مالکین و اصناف به ویژه طلا فروشی‌های سطح شهر بایستی برای نگهداری و تامین امنیت اموال خود از ابزارهای بروز مانند پایش تصویری و نصب دزدگیر و غیره … استفاده کنند و برای اجرای موثر طرح پیشگیری از سرقت با قرارگاه  مشترک مقابله با سرقت استان همکاری لازم را انجام دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.