فرمانده انتظامی شهرستان کرمان یکی از دلایل مهم سرقت در شهر کرمان را عنوان کرد: خاموشی شبانه معابر و بزرگراه ها

۷۷

احسان جمالی زاده : تاریکی شبانه معابر و بزرگراه های شهر کرمان گریبانگیر نیروی انتظامی شده بطوری که سرقت های خرد،زورگیری و سرقت سیم و کابل در نقاط تاریک شهر در شب توان اجرایی نیروی انتظامی و کلانتری های شهر کرمان را درگیر این مساله نموده است.
متاسفانه دستگاه های مسئول در تامین روشنایی شهر کرمان تاکنون اقدام درست و قابل توجه ای برای این مهم انجام نداده اند بطوری که به گفته فرمانده انتظامی شهرستان کرمان از زمان اجرای طرح برخورد با سارقان سیم و کابل درشهر کرمان روند کاهش 40درصدی در پیشگیری از سرقت سیم و کابل صورت گرفته بطوری که از سرقت میلیاردها تومان سیم وکابل در طول 7 ماهه گذشته جلوگیری شده است. اگر شرکت توزیع نیروی برق شمال کرمان برق همین رقم را خرج روشنایی کامل معابر و بزرگراه های شهر کرمان می کرد هم اکنون شاهد کاهش سرقت های خرد و تصادفات بزرگراهی بودیم.
پورامینایی فرمانده انتظامی شهرستان کرمان با بیان این‌که سرقت بالاترین آمار پرونده‌ها در شهرستان کرمان را دارد گفت که نیمی از پرونده‌های تشکیل شده در کرمان مربوط به سرقت است.
مهدی پورامینایی از افزایش ۴ درصدی سرقت در کرمان خبرداد و اظهار کرد که سرقت وسایل خودرو نیز در سال‌جاری ۲۰ درصد افزایش داشته است.


به گفتۀ وی، نزاع دومین جرم شهرستان کرمان است که در سال‌جاری ۱۵ درصد کاهش یافته است
وی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۵۰ درصد پرونده‌های تشکیل شده در شهرستان کرمان سرقت است در صورتی که ۲۷ دستگاه و سازمان نقش مستقیم در پیشگیری از سرقت دارند و ۲۷۷ وظیفه توسط شورای امنیت کشور برای این سازمان‌ها مشخص شده است.
وی خاطرنشان کرد: با وجود تلاش‌هایی که انجام می‌دهیم اما با ۴ درصد افزایش سرقت در شهرستان کرمان مواجه هستیم و این در حالی‌ست که زمینه‌های سرقت هر روز بیشتر می‌شود و سرقت خرد ۴ درصد افزایش دارد.
فرمانده انتظامی شهرستان کرمان ادامه داد: بسیاری از موضوعات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی تبدیل به مسائل امنیتی می‌شود و ما باید مسئولیت خود را به‌خوبی انجام دهیم و نگذاریم این اتفاق بیفتد.
پورامینایی در ادامه با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در حاشیۀ شهر کرمان در حال انجام است، یادآور شد: ۲ کلانتری در این مناطق راه‌اندازی می‌کنیم.
فرمانده انتظامی شهرستان کرمان یادآور شد: ۱۲۳ طرح اجتماعی در زمینه‌های مختلف ازجمله پیشگیری از سرقت، برخورد با خرده‌فروشان موادمخدر، دستگیری معتادان و جمع‌آوری سلاح و مهمات طی سال جاری در شهرستان کرمان اجرا شده است. پورامینایی گفت: ۹۳۰ کارگاه ضایعاتی در شهر کرمان داشتیم که تعدادی از کارگاه‌های غیرمجاز پلمپ شده‌اند و شمار کارگاه‌ها به ۴۴۷ مورد رسیده است، اما با این وجود کارگاه‌های ضایعاتی کرمان دو برابر کارگاه‌های تهران است.
وی با بیان اینکه ۴۰ درصد کاهش سرقت سیم برق در شهرستان کرمان در سال جاری را شاهد هستیم، افزود: دسترسی راحت به کارگاه‌های ضایعاتی و کارگاه‌های ذوب یکی از عوامل افزایش سرقت سیم برق در شهر کرمان است.
فرمانده انتظامی شهرستان کرمان از کاهش ۳۴ درصدی قاپ‌زنی و افزایش ۲۰ درصدی سرقت وسایل خودرو خبر داد و کمبود پارکینگ‌ها در سطح شهر را از دلایل افزایش سرقت وسایل خودروها بیان کرد.پورامینایی از افزایش ۹۰ درصدی کشف و ضبط سلاح غیرمجاز خبر داد و اظهار کرد: ۸۸ درصد افزایش کشف سوخت قاچاق در شهرستان کرمان در سال جاری داشتیم و ۳۳۰ هزار لیتر سوخت از خودروهای شوتی کشف شده است.
وی بیان کرد: ۲ هزار و ۹۱۱ معتاد متجاهر به کمپ‌های ترک اعتیاد تحویل داده شده است و می‌توانیم، معتادان را طی ۴۸ ساعت دستگیر کنیم، اما جایی برای نگهداری و درمان آنها نداریم.
پورامینایی از ۱۰ درصد کاهش تصادفات در داخل شهر کرمان طی سال جاری خبر داد و افزود: خاموشی بزرگراه‌ها، نبود پل عابر پیاده و یا خط عبور عابرپیاده و عبور از چراغ قرمز از دلایل تصادفات در شهر کرمان است.وی ادامه داد: آمار فوتی‌ها در تصادفات جاده‌ای شهرستان کرمان ۳۹ درصد افزایش داشته است.
فرمانده انتظامی شهرستان کرمان اظهار کرد: ۴ هزار و ۶۱۱ خودرو و ۲ هزار و ۶۸۱ موتورسیکلت متخلف در شهرستان کرمان طی سال جاری توقیف شده است. پورامینایی گفت: در سال‌جاری همچنین یک‌هزار و ۳۰۰ هکتار زمین دولتی به دولت برگردانده شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.