جان باختن 1300 نفر درحوادث رانندگی استان کرمان در یک‌سال گذشته

* کرمان، سیرجان، بم و جیرفت دارای بیشترین فوتی‌های تصادفات درون‌شهری

۹۲

فرمانده انتظامی استان کرمان با ابراز تاسف از شمار بالای تصادفات رانندگی و تلفات این حوادث در استان گفت: «از مهرماه سال گذشته تاکنون بیش از 23 هزار تصادف در استان کرمان رخ داده که 51 درصد آن درون‌شهری و 49 درصد برون‌شهری بوده و قریب به 1300 نفر در این حوادث جان خود را از دست داده‌اند».

سردار ناصر فرشید در جمع خبرنگاران افزود: «بیشترین فوتی‌های تصادفات شهری در شهرهای کرمان، سیرجان، بم و جیرفت رخ داده است».

وی همچنین با گلایه از رفتار ترافیکی شهروندان خاطرنشان کرد: «در طرح ویژۀ ترافیکی که در شهر کرمان آغاز کردیم، همکاران ما طی دو هفتۀ اخیر بیش از 54 هزار جریمه ثبت کردند».

به گزارش پایگاه خبری پلیس کرمان، فرشید در نشست خبری هفتۀ فراجا با اشاره به عملکرد پلیس بیان کرد: «از سال گذشته تاکنون بیش از 78 تن انواع موادمخدر در استان کرمان کشف شده که بیش از 83 درصد تریاک، 12 درصد حشیش و دو درصد هروئین، مرفین و شیشه بوده که در کشفیات مواد مخدر صنعتی نسبت به دورۀ مشابه قبل افزایش داشتیم».

وی ادامه داد: «علاوه بر این بیش از 2600 قاچاقچی موادمخدر و 6500 خرده‌فروش دستگیر شدند».

سردار فرشید ادامه داد: «172باند قاچاق منهدم و قریب به 16 هزار پرونده تشکیل و 1800 خودرو توقیف شده است و در حوزۀ برخورد با قاچاق سوخت نیز بیش از شش میلیون و 582 هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شده و 97 درصد افزایش کشفیات نسبت به سال قبل رقم خورده است».

فرمانده انتظامی استان کرمان اضافه کرد: «در حوزۀ جرایم رایانه‌ای با افزایش 15 درصدی جرایم روبه‌رو بودیم و با تلاش پلیس فتا 84 درصد جرایم را کشف کردیم و جزو سه استان برتر در کشف این جرایم در کشور بودیم».

وی گفت: «در حوزۀ کالای قاچاق نیز طی سال‌جاری 599 میلیارد تومان ارزش ریالی کالاهای مکشوفه بوده و در نیمۀ نخست سال‌جاری قریب به 38 تن مواد مخدر کشف کردیم که رتبۀ دوم کشور مربوط به استان کرمان است».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.