معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان: قریب به ۲۵۰ هزار نفر در استان کرمان هیچ واکسنی تزریق نکرده‌اند

۲۰۰

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: حدود ۲۵۰ هزار نفر هیچ واکسنی دریافت نکرده‌اند که عمده آن را دانش‌آموزان بالای ۱۲ سال تشکیل می‌دهند.
به گزارش گفتارنو، دکترمحسن بارونی دوشنبه 20تیرماه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان بیان داشت: در حال حاضر و بر اساس آمار در افراد بالای ۱۲ سال ۹۱ درصد دوز اول، ۸۰ درصد دوز دوم و ۵۴ درصد دوز سوم را تزریق کرده‌اند.
بارونی تصریح کرد: تعداد تست‌های پی سی آر به طور معناداری در استان در حال افزایش است و تقریبا مراجعات روزانه ۲۷ درصد افزایش داشته و متاسفانه با توجه به شرایط به وجود آمده تخت‌های بیمارستانی در حال پر شدن است.
وی افزود: طی هفته گذشته تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان نسبت به هفته قبل از آن ۶۲ درصد افزایش داشته ضمن این که در هفته گذشته ۴ مورد فوتی ناشی از کرونا نیز ثبت شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در سویه جدید درگیری تنفسی و گوارشی را با هم داریم یعنی ابتدا فرد با علایم گوارشی مراجعه می‌کند و طی چند روز بعد علایم تنفسی مثل سرفه ایجاد می‌شود.
بارونی عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی را یکی از عوامل افزایش کرونا دانست و افزود: در حال حاضر پوشش واکسیناسیون قابل قبول است، اما باید دوز‌های یادآور حتما تزریق شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.