سرمایه‌گذاری 5 هزار میلیارد تومانی در حوزه آب و فاضلاب استان کرمان

مدیرعامل آب و فاضلاب استان کرمان گفت: بیش از 5 هزار میلیارد تومان پروژه در سطح شرکت آب و فاضلاب استان کرمان در حال به ثمر رسیدن است که به اندازه تمام کشور سرمایه‌گذاری‌ها و مشارکت‌های مردمی در نقاط مختلف استان کرمان در آب و فاضلاب استان رقم خورده که هیچکدام از این مبالغ دولتی نیست.

۳۲۷

به گزارش ایسنا، محمد طاهری در بازدید استاندار کرمان از تصفیه خانه شهر رفسنجان اظهار کرد: شهر رفسنجان از شهرهایی است که متاسفانه در بحث کمی و کیفی دچار چالش آب است، در بخش کمی بخش جزئی از آب این شهرستان از شهرستان دیگری وارد این شهر می شود و 70 درصد دیگر از چاههای این شهرستان تامین می شود.

وی بیان کرد: آب این شهرستان دچار افت کیفیت شده و از سال 1394 مطالعاتی انجام و سال 1395 با مشارکت سرمایه گذار و بخش خصوصی قرارداد سرمایه گذاری بسته شد و در 20 نقطه شهر رفسنجان پروژه ای بهره برداری شد و 20 دستگاه تصفیه خانه آب بصورت نقطه ای گذاشته شد.

وی افزود: آبی که در این دستگاهها تصفیه می شود از آبهای بسته بندی بازار نیز به مراتب بالاتر است. قیمت این آب هر لیتر 135 تومان است و بصورت کارتی و آنلاین کار می کند. آب این دستگاه کیفیت بسیار بالایی دارد اما به دلایل مختلف مورد استقبال مردم قرار نگرفت و نظرسنجی های ما نیز این را نشان داد.

طاهری ادامه داد: نهایتا به این نتیجه رسیدیم که دولت در این شهرستان تصفیه خانه کامل احداث کند اما در توان دولت نبود و همه مسئولین شهرستان دست به دست هم دادند بویژه مجموعه صنایع مس کمک کردند و مطالعات یک تصفیه خانه جامع و کامل انجام شد.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان کرمان عنوان کرد: برای جانمایی این تصفیه خانه نقطه ای را در نظر گرفتیم که چاههای موجود شهرستان رفسنجان را پوشش دهد و هم خط انتقال خلیج فارس در این مسیر قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در سال 1399 مناقصه اول به نتیجه نرسید و در اواخر این سال مناقصه دوم برگزار و قراردادی را شرکت مس با پیمانکار منعقد کرد که در شبانه روز 80 هزار مترمکعب آب را تصفیه کنند و قرارداد منعقد و پروژه در حال کار است.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان کرمان پیشرفت پروژه را بسیار مطلوب خواند و گفت: همچنین پروژه مخزن 15 هزار مترمکعبی آب رفسنجان که 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد به همراه 8 کیلومتر خط انتقال با اعتبار 50 میلیارد تومان تا چهار ماه آینده به بهره برداری می رسد.

طاهری خاطرنشان کرد: بیش از 5 هزار میلیارد تومان پروژه در سطح شرکت آب و فاضلاب استان کرمان در حال به ثمر رسیدن است که به اندازه تمام کشور سرمایه گذاری ها و مشارکت های مردمی در نقاط مختلف استان کرمان در آب و فاضلاب استان رقم خورده که هیچکدام از این مبالغ دولتی نیست.

طاهری با بیان اینکه اتفاق مبارکی در حوزه آب و فاضلاب استان کرمان در حال رقم خوردن است، یادآور شد: امیدوارم با دعای خیر مردم نجیب استان کرمان بویژه رفسنجان این پروژه تصفیه خانه رفسنجان را بهره برداری کنیم تا مردم از آبی پایدار و سالم برخوردار شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.