رئیس اورژانس کرمان: بابت توزیع مشروبات الکلی حاوی متانول نگرانیم

۲۳۵

رئیس اورژانس کرمان با بیان اینکه متانول پس از مصرف سریعا جذب شده و علائم مسمومیت در عرض 30 دقیقه تا چهار ساعت ایجاد می‌شود، دربارۀ علائم این نوع از مسمومیت گفت: «گیجی، خواب‌آلودگی، تهوع، استفراغ، درد شکمی، سردرد و تضعیف دستگاه اعصاب مرکزی ( مغز) از جمله این علائم است».

دکتر سید محمد صابری افزود: «پس از مصرف، یک دورۀ نهفته وجود دارد که بین شش تا ۲۴ ساعت بعد از مصرف است و بسته به میزان مصرف متانول به طول می‌انجامد و باعث اختلال در کارکرد بینایی از جمله تاری دید، تغییرات میدان‌بینایی، دوبینی و کوری کامل می‌شود».

وی ادامه داد: «طی یک تا دو ساعت اولیه پس از مصرف مشروب تقلبی آلوده به متانول، به دلیل وجود اتانول در مشروبات، علائم مستی، برافروختگی، پرحرفی و علائم گوارشی بروز می‌کند که این امر سبب می‌شود این بیماران معمولا دیرتر و به‌طور شایع پس از ۲۴ ساعت و با وضعیت بدتر و وخیم‌تر به بیمارستان مراجعه کنند».

به گزارش فردای‌کرمان وی اظهار کرد: «کوری، نارسایی دائمی کلیه‌ها، کما و نهایتا مرگ، عوارض ناشی از مصرف مشروبات الکی دارای ترکیبات  متانول است».

به گفتۀ رئیس اورژانس کرمان، به دلیل مصرف مشروبات الکلی حاوی متانول در کرمان، هشت نفر مسموم شده و یک نفر جان خود را از دست داده است که متوفی یک مرد حدود 38 ساله و مسمومین شامل هفت مرد و یک خانم با ردۀ سنی ۳۲ تا ۴۱ سال هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.