برخورد دامپزشکی با موارد زنده فروشی پرندگان

۲۰۲

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان از برخورد این اداره با موارد زنده فروشی پرندگان در شهرستان ها خبر داد و اعلام کرد: در صورت خرید پرندگان زینتی از مراکز مورد تائید سازمان دامپزشکی کشور، لازم است این پرندگان حداقل به مدت دو هفته در محل جداگانه نگهداری شوند و در صورت احراز سلامتی، انتقال دهند.

دکتر حسین رشیدی درباره احتمال بروز و شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان هشدار داد و بر تشدید اقدامات پیشگیرانه برای کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تاکید کرد.

وی گفت: رعایت حداکثری شرایط بهداشتی و قرنطینه ای با توجه به فصل زمستان و مهاجرت پرندگان وحشی جهت کنترل و پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان ضروری است.

رشیدی گفت: از جمله این تدابیر رعایت اصول امنیت زیستی و قرنطینه ای است که خطرات شیوع و انتشار بیماری را کاهش می دهد و موثر ترین راه در پیشگیری از بروز بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در مرغداری ها می باشد.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان از شهروندان در خواست کرد که فقط محصولات طیور مورد تائید سازمان دامپزشکی کشور را خریداری و از خرید گوشت مرغ، تخم مرغ بدون هویت و یا فاقد مجوز از سازمان دامپزشکی خودداری کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.