مدیرکل امور اتباع استان کرمان: به افاغنه غیرمجاز خانه و شغل ندهید

۷۴

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استان کرمان گفت: «مردم به هیچ عنوان وسیلۀ نقلیه، خانه‌های خود و یا شغلی در اختیار اتباع خارجی غیرمجاز قرار ندهند چراکه در صورت همکاری مردم می‌توان سیاست‌های ساماندهی اتباع را بهتر در پیش گرفت و اجرا کرد».
روح‌الله خضری‌پور هشتم آبان‌ماه در جلسۀ ساماندهی اتباع خارجی که در محل فرمانداری رفسنجان برگزار شد، اظهار کرد: «امسال موضوع اتباع خارجی به صورت جدی‌تر پیگیری می‌شود».
وی افزود: «اتباع خارجی مجاز که دارای کارت اقامت هستند باید ساماندهی شوند و آن دسته از اتباع که به‌صورت غیرمجاز در کشور حضور دارند باید به کشور خود برگردند و در این خصوص تعارفی هم نداریم، هیچ جای دنیا هم این غیرمجاز بودن را نمی‌پذیرد».
به گزارش فارس کرمان، خضری‌پور بیان کرد: «در شهرستان رفسنجان به لحاظ کشاورزی پسته، اتباع خارجی حضور می‌یابند که بخشی از آن‌ها غیرمجازند و باید تعیین‌تکلیف شوند».
وی ادامه داد: «برخی مردم خانه و کار در اختیار اتباع خارجی غیرمجاز قرار می‌دهند که بایدآگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی انجام شود تا مردم از در اختیار قراردادن وسیله نقلیه، خانه و شغل به اتباع خارجی غیرمجاز پرهیز کنند».
خضری‌پور اضافه کرد: «در صورتی که مردم در این زمینه همکاری کنند بهتر می‌توان سیاست‌های ساماندهی این قشر را در پیش گرفت و رضایتمندی مردم را کسب کرد».
ثبت ۷۱ هزار تبعۀ خارجی در سامانه سیب رفسنجان
فرماندار رفسنجان هم در این جلسه بیان کرد: «۷۱ هزار نفر از اتباع خارجی در شهرستان در سامانۀ سیب ثبت‌نام کردند و از خدمات درمانی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان بهره‌مند شدند».
حسین رضایی افزود: «این آمار نشان می‌دهد که ۲۰ درصد جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان را اتباع تشکیل می‌دهند».
وی اضافه کرد: «اتباع از همۀ ظرفیت‌های شهرستان بهره‌مند هستند و در حوزۀ دریافت خدمات درمانی بار مالی مضاعفی بر دوش بهداشت و درمان شهرستان می‌گذارند».
رضایی همچنین بر ساماندهی اتباع و کاهش دغدغۀ حضور این قشر در شهرستان تاکید کرد.
هزینه ۸۲ میلیاردی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان برای اتباع خارجی
مدیر درمان دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان نیز در این جلسه اظهار کرد: «از سال گذشته تا مردادماه امسال بیش از 3 هزار نفر از اتباع خارجی با مراجعه به مراکز درمانی و بیمارستان‌های شهرستان از خدمات این مراکز استفاده کردند و هزینه‌ای که این قشر بر بهداشت تحمیل کرد بالغ بر 82 میلیارد تومان است».
رضاعلی سلطان‌خواه اظهار کرد: «امیدواریم دولت در این مورد ورود کند و از سازمان‌های بین‌المللی کمک بگیرد».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.