یک اپیدمیولوژیست مطرح کرد: اظهارنظر قطعی دربارۀ کرونا درست نیست

۲۲۸

رئیس کمیته پژوهش و اپیدمیولوژی کووید19 با بیان اینکه نزدیک دو هفته است که از قلۀ پیک هفتم کرونا گذر کرده‌ایم، گفت: من نگران دهۀ اول محرم هستم، اگر وقایع این هفته به ویژه روزهای تاسوعا و عاشور بخواهد تأثیری بر روی بیماری کرونا و تعداد موارد آن بگذارد خود را در هفتۀ آینده نشان خواهد داد.

مسعود یونسیان افزود: «از سوی دیگر وقتی تعداد موارد مثبت و بیماران جدید در این دو هفته ثابت یا کاهشی بوده است، قطعا تعداد موارد مرگ نیز از هفتۀ آینده نزولی خواهد شد.

وی با بیان اینکه نگرانی برای صعود دوبارۀ بیماری وجود دارد، ادامه داد: در برخی از کشورها مانند بحرین، عراق، بنگلادش، بلغارستان، فرانسه و تمام اتحادیه اروپا، پس ازنزولی شدن موارد بیماری در هفته‌های گذشته، دوباره موارد مثبت در آن‌ها افزایش یافته و کرونا دوباره در آن‌ها صعودی شده است.

به گزارش ایلنا، این اپیدمیولوژیست بیان کرد:‌ اظهار نظر قطعی در مورد بیماری درست نیست چراکه ما هنوز درگیر بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها نیستیم با این حال امیدواریم دوباره موارد افزایشی در کشور رخ ندهد.

یونسیان ادامه داد: ابراز نظر در مورد کاهش زودهنگام بیماری ممکن است خطرناک باشد چراکه بر اساس آن بازگشایی‌ها ممکن است تا حدی کار کند. با این حال اگر واقعا کاهش بیماری صورت بگیرد ما یک هفته دیرتر آن را اعلام کنیم خطری جامعه را تهدید نخواهد کرد. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.