محمد سلیمانی مدیر صندوق بازنشستگی استان کرمان درهفدهمین بزرگداشت تکریم بازنشستگان کشوری و آئین اختتامیه چهارمین جشنواره ورزشی بازنشستگان استان عنوان کرد : جایگاه و منزلت بازنشستگان باید حفظ شود

ایمان جمالی زاده امیدکرمان: محمد سلیمانی درهفدهمین بزرگداشت تکریم بازنشستگان کشوری و آئین اختتامیه چهارمین جشنواره ورزشی بازنشستگان استان کرمان گفت: بازنشستگان سال های زیادی را صرف انجام امور و کارهای این مرز و بوم کرده اند و امروز به عنوان یک مسئول کوچک مکلف هستیم که ایشان را تکریم کنیم.

۲۹۳

مدیر صندوق بازنشستگی استان کرمان همچنین در این آئین بازنشستگان را گنجینه های خرد و تجربه برشمرد و گفت: جایگاه و منزلت بازنشستگان باید حفظ شود.
وی با اشاره به بخش های مختلف دوران زندگی هر فرد گفت: بخشی از دوران زندگی هر فرد را دوران کودکی تشکیل می دهد که در این دوران حمایت خانواده باعث می شود به نوعی راحت تر زندگی کنیم و بخش دیگر آن دوران تحصیل فرد می باشد که مسئولیت چندان سختی بر عهده ی ما نیست و بخش دیگر زمان ایستادن و زمان اشتغال است و بخش چهارم زمانی است که دوران ایستادن و فعالیت تمام شده است و دوران بازنشستگی است.


سلیمانی با توجه به اینکه بازنشستگان 30 سال ایستاده اند و در مقابل سخت ترین مشکلات و شرایط این کشور را اداره کرده اند گفت: دوران ایستادگی این افراد مصادف با زمان پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی بوده است که بالتبع از شرایط سختی عبور کرده اند.
سلیمانی افزود: بازنشستگی یعنی دوران آسایش،آرامش و راحتی افراد بعد از گذشت دوران ایستادگی و کار و تلاش زیاد و به عبارتی دوران سختی کار و تلاش بر این افراد گذشته است و امروز وارد مرحله ی ارزشمندی از زندگی به نام بازنشستگی می شوند و این مسیری است که همه ی ما اگر خداوند بخواهد باید آن را طی کنیم تا به آن برسیم.
وی در ادامه گفت: جشن امروز بدون دعوت از هیچکدام ازمسئولان برگزار شد و تنها هدف ما از برگزاری این جشن این است که در کنار هم به هم کمک کنیم تا روزهای شاد و خوبی را داشته باشیم.
سلیمانی با بیان اینکه تمام جشن امروز را بازنشستگان اداره می کنند گفت: بازنشستگان نیاز ندارند دست معجزه آسایی برای آن ها کاری انجام دهد و خانه مهر بازنشستگان کرمان بازنشستگان را قدر دانسته و شرایطی را فراهم نموده که بازنشستگان بتوانند فعالیت های فرهنگی و اجتماعی را در این سن انجام دهند و ما هم در این میان خدمتگزار ایشان هستیم.
وی افزود: صندوق بازنشستگی کشوری در استان کرمان در حال حاضر 60 هزارو 200 نفر را پوشش می دهد که 70 درصد بازنشستگان کشوری، بازنشستگان آموزش و پرورش و مابقی از دانشگاه های علوم پزشکی، جهاد کشاورزی، راه شهرسازی، بهزیستی و … که حقوق بازنشستگی خود را در کرمان دریافت می کنند.
سلیمانی در ادامه با اشاره به اینکه ضریب پوشش 50 هزار نفر از شاغلین استان کمتر از یک است گفت: من با تمام توان در جلساتی که برگزار می شود از حقوق شما بازنشستگان دفاع می کنم و تا به حال هیچ جلسه ای نبوده است که از جامعه ی بازنشستگان سخن به میان نیاورده باشم .
این مسئول افزود: امروز حدود 700 صندلی چیده شده است و تمامی افراد از بازنشستگان محترم جامعه می باشند و این حضور قطعا به مسئولان یادآوری می نماید که بازنشستگان یک جامعه ی بزرگ هستند که باید دیده شوند.
در ادامه روان بخش نویسنده و مسئول دورهمی های شاد بازنشستگان گفت: خانه ی مهر برای من مکان مقدسی است که درس های زیادی را از آن یاد گرفتم و امروز که این جمعیت را می بینم لذت می برم و به شما می گویم که شما واقعا عالی هستید .
وی افزود: این را می خواهم که هر زمان عمر من به پایان رسید تشییع من از این خانه باشد.


در ادامه خانم خسروی یکی از بازنشستگان و اعضای خانه مهر بازنشستگان کرمان گفت: در این خانه یکشنبه های بازنشستگی را داریم که در آن گروه موسیقی نغمه با اعضای کانون بازنشستگان خانه مهر در روزهای یکشنبه همکاری دارد.
وی در ادامه گفت: بازنشستگی یکی از دوران های زندگی است که هر چه بیشتر بازنشستگان بتوانند با خصوصیات و نیازهای روحی و جسمی این دوران آشنا باشند می توانند کیفیت زندگی در این دوران را ارتقاء ببخشند. خسروی با بیان اینکه دوران میانسالی از 65 سالگی است افزود: این موضوع چندان مهم نیست چرا که هر دوره ای جنبه های مثبت و مشکلات خود را دارد و بهترین کاری که می توان انجام داد این است که جنبه های مثبت را ببینیم و همان ها را پرورش دهیم.
وی همچنین گفت: با شروع دوران میانسالی ممکن است مشکلاتی چون زانودرد، کمردرد و … برای فرد میانسال پیش بیاید اما در کنار این همه مشکلات جنبه های مثبت زیادی هم وجود دارد.
خسروی با اشاره به اینکه ما سه دوره از زندگی را گذرانده ایم و با همه ی خوبی ها و بدی هایش کوله باری از اندوخته ها را با خود به همراه داریم کوله باری که به ما یاد داده است که قدر زندگی را بدانیم و با آرامش زندگی کنیم و این آرامش را نیز به جوانان منتقل کنیم.
وی افزود: اگر شرایط فراهم باشد ما هنوز که هنوز می توانیم یاد بگیریم .یاد بگیریم که چگونه با افراد اطرافمان به خصوص نوه هایمان برخورد کنیم و بهداشت فردی را رعایت کنیم و از خودمان مراقبت های لازم را به عمل آوریم .
خسروی با بیان اینکه ما می توانیم با حفظ شعر و یادگیری زبان جدید از فراموشی جلوگیری کنیم گفت: ما سالمندان با ورزش می توانیم سلامتمان حفظ کنیم و کیفیت زندگی مان را بالا ببریم و خانه مهر بازنشستگی نیز در راستای همین اهداف تاسیس شده است .
وی با توجه به اینکه خانه مهر ، کانونی برای یادگیری مهارت های دوران بازنشستگی است گفت: کلاس های زیادی در ارتباط با مهارت های زندگی میانسالی از اوایل 1396 تشکیل شده است و اساتید آن از دانشگاه علوم پزشکی بوده که بدون هیچ توقعی دانش و آگاهی ها را در اختیار ما قرار داده اند و پس از کرونا نیز با شروع فعالیت دوباره خانه مهر بازنشستگان کارگاه مهارت های بازنشستگی شروع به کار کرده است.
در ادامه این مراسم از فعالان خانه مهر بازنشستگان کشوری که بدون هیچ چشمداشتی در کنار بازنشستگان به ارتقاء فرهنگ و انتقال سالها تجربه از نسلی به نسل دیگر کمک می کنند قدردانی شد.
در این مراسم از گروه فرهنگ با اجرای استاد افشین افهمی،گروه مهارتهای سالمندی با اجرای استاد پهلوان و گروه حافظ خوانان با اجرای استاد ابراهیم ملک تجلیل شد.
همچنین از دو پیشکسوت ورزشی کرمان بانوی ورزش استان سرکار خانم معصومه ارژنگ بازنشسته آموزش و پرورش و آقای ورزش استان استاد اکبر ایرانمنش بازنشسته دانشگاه شهید باهنر کرمان به پاس سال ها تلاش و فعالیت در عرصه های مختلف علی الخصوص خدمت به ورزش استان تجلیل بعمل آمد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.