رئیس انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران مطرح کرد: افزایش ۸۰ درصدی قیمت لبنیات و کاهش ۲۰ درصدی مصرف

۲۱۶

رئیس هیات مدیره انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران گفت: «بعد از اصلاح نظام یارانه‌ای، قیمت لبنیات حدود 80 درصد افزایش نرخ را تجربه کرد. این در حالیست که افزایش قیمت سبد محصولات لبنی نسبت به تورم پایین‌تر است».

میراسلام تیموری با اشاره به کاهش قدرت خرید مصرف‌کنندگان، افزود: «لبنیات جزو اولویت سبد خانوارها نیست از این‌رو افزایش نرخ لبنیات در میزان مصرف و خرید آن تاثیر مستقیم گذاشته است».

وی با اشاره به تبعات اصلاح نظام یارانه‌ای بر میزان مصرف لبنیات، بیان کرد: «15 تا 20 درصد میزان مصرف لبنیات از 22 اردیبهشت کاهش پیدا کرده است که این میزان کاهش مصرف در کوتاه‌مدت محقق شده است و پیش‌بینی می‌شود در دراز مدت کاهش مصرف لبنیات افزایشی شود».

به گزارش ایلنا ، رئیس هیات مدیره انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران در نشست خبری انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی به مناسبت روز جهانی شیر، تاکید کرد: «انجمن طرح قابل اجرایی را به دولت داده است که اگر اجرا شود می‌توان امیدوار باشیم که مصرف سرانۀ لبنیات به 90 کیلو در سال برسد. اگر 75 هزار تومان از یارانۀ دهک‌های محروم جامعه از طریق کالابرگ به خرید شیر تخصیص داده شود میزان سرانۀ مصرف به 90 کیلو در سال می‌رسد».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.