آمار هولناک پلیس از حوادث رانندگی استان کرمان؛ طی سه سال 2500 نفر در جاده‌های استان جان باختند

فرمانده انتظامی استان کرمان در مراسم آغاز ساخت جادۀ شهداد ـ نهبندان با بیان اینکه قطعا توسعۀ امنیت و ارتقای آن بدون توسعۀ زیرساخت‌ها ممکن نیست، تاکید کرد: «هم امنیت اجتماعی و ترافیکی نیازمند توسعۀ راه‌ها و ایمن‌سازی آن است». سردار عبدالرضا ناظری اظهار کرد: «متاسفانه کرمان همواره در جمع پنج استان دارای بیش‌ترین متوفیان تصادفات قرار دارد».

۲۶۹

وی افزود: «در سه سال گذشته، حدود دو هزار و 500 نفر کشته و بیش از 17 هزار مجروح در حوادث رانندگی جاده‌های استان داشتیم».

وی با بیان اینکه تعداد جان‌باختگان تصادفات کرمان در شاخص‌های ملی تاثیر دارد، اعلام کرد: «بیش از 18 درصد جان‌باختگان حوادث رانندگی در استان کرمان متعلق به خودروهای شوتی است که انواع و اقسام قاچاق را جابه‌جا می‌کنند».

به گزارش فردای‌کرمان، وی در مراسم اجرای ساخت جادۀ شهداد ـ نهبندان افزود: «اولین تقاضا و خواهشم این است در کنار راه‌اندازی سایر پروژه‌ها، ایمن‌سازی محورها و ایجاد ظرفیت استراحتگاهی در طول جاده‌ها مدنظر قرار گیرد».

وی با بیان اینکه جادۀ شهداد ـ نهبندان یکی از محورهای ترانزینی بین‌المللی است و قطعا توسعه و ایجاد باند دوم بسیار می‌تواند موثر باشد، گفت: «زائران سپهبد سلیمانی که از استان‌های همجوار به ویژه سیستان‌وبلوچستان به کرمان می‌آیند، با احداث این جاده، نیمی از زمان‌شان صرفه‌جویی می‌شود».

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: «کویر دیگر تهدید نیست و به یک فرصت تبدیل شده است».

وی گفت: «جاده‌ای نسازیم که دوباره سیلاب آن را از چرخۀ استفاده خارج کند».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.