مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران دیابتی استان خبر داد: وجود 100 هزار بیمار دیابتی در شهر کرمان

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران دیابتی استان، در نشست بررسی راه‌اندازی مرکز مدرن دیابت کرمان، با بیان این‌که در سال 2021 آمار فوت‌شدگان در اثر دیابت در کل دنیا بسیار بیشتر از کرونا بوده است، گفت: از 800 هزار نفر جمعیت شهر کرمان حدود 100هزار نفر مبتلا به دیابت هستند و برای حدود 20 هزار نفر پرونده در مراکز ايجاد شده است.

۴۲۰

به گزارش فردای کرمان ، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان نیز در این نشست ضمن قدردانی از خیرین حوزه‌ی سلامت استان گفت: «مرکز دیابت در مرکز استان بسیار کامل و جامع و برای ارائه‌ی همه‌ی خدمات مورد نیاز بیماران دیابتی راه‌اندازی می‌شود که نمونه‌ی طرح مدنظر در استان‌های مجاور وجود ندارد».

حمیدرضا رشیدی‌نژاد اظهار کرد: «تهیه‌ی زمین مورد نیاز، تامین نیروی انسانی، پیگیری ارائه‌ی تسهیلات و دریافت مجوزها برای راه‌اندازی مرکز دیابت توسط دانشگاه علوم‌پزشکی انجام می‌شود تا خیرین بتوانند با خیال آسوده‌تری به احداث این مرکز بپردازند».

وی افزود: این مرکز باید بتواند همه‌ی خدمات از جمله آموزشی، پیشگیری، تشخیصی، درمانی، غربالگری، مشاوره و همه‌ی حمایت‌های لازم را ارائه دهد.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان خاطرنشان کرد: از فعالیت‌های اتاق کرمان و خیرین حوزه‌ی سلامت شناخت کامل داریم و می‌دانیم کار با جدیت و کامل پیش خواهد رفت.

گفتنی است در این نشست مقرر شد کارگروه سیاستگذاری برای راه‌اندازی مرکز دیابت کرمان متشکل از شهرداری، استانداری، دانشگاه علوم‌پزشکی، اتاق بازرگانی و مجمع خیرین سلامت تشکیل شود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.