توسط اداره‌کل استاندارد صورت گرفت: پلمب آسانسور بازار آزادی کرمان

۱۹

آسانسور بازارچه آزادی پس از بازرسی و بازدید کارشناسان اداره‌کل استاندارد استان و پایان مهلت اخطار حقوقی پلمب شد.
اداره‌کل استاندارد کرمان اعلام کرد که این اقدام به‌علت استفادۀ غیرقانونی از آسانسور و جلوگیری از هرگونه حادثۀ احتمالی برای شهروندان انجام شده است.
این درحالی است که سرپرست اتحادیه آسانسور و پله برقی کرمان اعلام کرد برخی آسانسورهای ساختمان‌های مطرح کرمان بدون مجوز ایمنی و تایید صلاحیت کار می‌کنند و آسانسورهای بیمارستان افضلی‌پور، ساختمان قدیمی بیمارستان شهید باهنر، برج هزار و یکشب، پله برقی و آسانسور پاساژ آزادی، برج شفا، ساختمان جدید استانداری و پله‌برقی چهارراه طهماسب‌آباد از جمله این موارد است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کرمان از پلمب آسانسور بازار بزرگ آزادی خبر داد و اعلام کرد که پلمب آسانسور بازارچه آزادی پس از بازرسی و بازدید کارشناسان این اداره‌کل و پایان مهلت اخطار حقوقی آسانسور صورت گرفت و این اقدام به‌علت استفادۀ غیرقانونی از آسانسور و جلوگیری از هرگونه حادثۀ احتمالی برای شهروندان انجام شده است.
اداه‌کل استاندارد کرمان همچنین اعلام کرد که استانداردسازی آسانسور برای اداره استاندارد بسیار حائز اهمیت و مستقیم با جان افراد در ارتباط است و نظارت بر آن نیز به عملکرد هرچه بهتر آسانسور و کاهش خسارات مالی و جانی کمک می‌کند.
آسانسور در ردیف اخذ گواهی استاندارد اجباری است و بدون آن پایان‌کار ساختمان صادر نمی‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.