معاون دادگستری استان خبر داد؛ کرمان رتبۀ سوم فوتی‌های تصادف جاده‌ای را دارد

۲۳

۶۱ درصد از فوتی‌های ناشی از تصادفات جاده‌ای مربوط به ۱۰ استان کشور است و استان کرمان در جایگاه سوم از این رتبه‌بندی قرار دارد.
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان با اعلام این خبر گفت که بیش از ۶۰ درصد تصادفات رانندگی، ناشی از اشتباهات و خطا‌های انسانی است.
سیدمهدی قویدل ‌ تاکید کرد که نهادینه کردن فرهنگ صحیح رانندگی در کاهش تصادفات نقش بسزایی دارد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان کرمان، وی در نشست تخصصی حقوقی، معادن و بیمه‌ای ذیل کمیسیون ایمنی راه‌های استان کرمان که در راستای پیشگیری از تصادفات برگزار شد، بیان کرد: سوانح و حوادث حمل‌ونقل جاده‌ای و خسارات مالی و جانی ناشی از آن‌ها در زمرۀ مهم‌ترین چالش‌هایی است که توجه و تعمق تحلیلگران ترافیک را بیش از پیش می‌طلبد و ضرورت دارد که جلسات بیشتری در این‌باره داشته باشیم تا برای به نتیجه رساندن معضلات جاده‌ای مطالبه‌گری و پیگیری لازم انجام شود.
معاون دادگستری استان کرمان با بیان اینکه درخصوص مشکلات جاده‌ای و بحث حمل‌ونقل تاکنون جلسات متعددی برگزار شده است، ادامه داد: در حال حاضر معضلات و حوادث ترافیکی پدیدآورندۀ فاجعۀ عظیمی برای جامعۀ ماست به‌طوری که هرسال جان جمع زیادی از مردم را می‌گیرد و روزانه سه تا چهار درصد ثروت ملی را نابود می‌کند.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ درصد از تصادفات رانندگی ناشی از اشتباهات و خطا‌های راننده است، خاطرنشان کرد: اکثر اوقات نادیده گرفتن مقررات و همچنین خطا‌های رانندگی نقش بسزایی در افزایش آمار تصادفات دارد.
وی بیان کرد: ۳۰ نقطه در شمال استان و ۵ نقطه در جنوب استان بیشترین حادثه‌خیزی را در کرمان ایجاد می‌کنند که حمل‌ونقل و راهداری استان کرمان تعهد کرده است ۱۵ نقطۀ حادثه‌خیز در شمال استان تا پایان سال‌جاری رفع و اصلاح شود.
قویدل یادآور شد: با توجه به اینکه حسب آمار اعلامی از سال ۹۳ تاکنون در کل کشور با افزایش ۵۹۲ درصدی وسیلۀ نقلیه مواجه بوده‌ایم، می‌طلبد که در بحث توسعۀ راه‌ها و جاده‌ها و زیرساخت‌ها و همچنین رفع نواقص مربوطه اقدام عاجل شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.