فرمانده انتظامی استان کرمان اعلام کرد نقش پررنگ اتباع بیگانه غیرمجاز در سرقت‌های استان کرمان

۱۲۸

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: ۳۶۲ هزار تبعه بیگانه در استان‌ کرمان داریم که در سرقت‌ها و تصادفات با آمار بالای تلفات و مصدوم تاثیر دارند و از هر چهار باند سرقت یک باند مربوط به اتباع بیگانه و یا مرتبط با آنها هستند.

سردارعبدالرضا ناظری در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان کرمان با موضوع سرقت اظهار کرد: میزان سرقت در استان کرمان از میانگین کشوری ۰.۷ درصد کمتر است.

وی افزود: ۲۷ سازمان ۱۷۷ وظیفه را در حوزه سرقت بر عهده دارند و جرم سرقت از دغدغه‌های مردم، رهبری و اولویت فرمانده انتظامی است.

ناظری تصریح کرد: ۵۶۰ واحد گشتی پلیس در استان کرمان شبانه روز کار می‌کنند و امیدواریم بقیه دوستان هم برای کنترل سرقت‌ها کمک کنند.

فرمانده انتظامی استان کرمان بیان کرد: ۱۲ میلیارد تومان بودجه دولتی برای معتادان متجاهر در استان کرمان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه نقش اتباع بیگانه در جرائم مهم بسیار زیاد شده، گفت: بیشتر سارقان اتباع زیر ۱۸ سال هستند و گاهی بدون مجازات به جامعه برمی‌گردند که باید این افراد با خانواده‌های‌شان از کشور طرد کرد.

ناظری خواستار تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به جرائم اتباع در دادگستری استان کرمان شد و افزود: این شعبه باید قاضی ویژه داشته باشد تا بتواند تکرار جرائم این افراد را ببیند و برخورد لازم صورت گیرد.

وی بیان کرد: ۴۹ هزار تبعه بیگانه غیرمجاز طی ۹ ماهه سال گذشته از استان کرمان طرد شده‌اند. ضمن اینکه ۳۶۲ هزار تبعه بیگانه در استان‌ داریم که در سرقت‌ها و تصادفات با آمار بالای تلفات و مصدوم تاثیر دارند و از هر چهار باند سرقت یک باند مریوط به اتباع بیگانه و یا مرتبط با آنها هستند و همچنین در زمینه سرقت خرد و مالخری فعالیت زیادی دارند.

ناظری با تاکید بر اینکه امنیت و آرامش مردم خط قرمز پلیس است و برای تامین امنیت با هیچ فردی شوخی نداریم، در ادامه سخنانش افزود: باید اسلحه‌خانه تاسیس شود تا سلاح‌های مجاز در اسلحه‌خانه‌ها نگهداری شود و سلاح‌ های غیرمجاز هم باید ساماندهی شود و این در حالی‌ست که کشفیات سلاح در سال گذشته طی سال‌های بعد از انقلاب اسلامی بی‌نظیر بوده و خلع سلاح بعضی افراد را هم انجام دادیم.

وی افزود: با ۸۰ تن کشفیات موادمخدر در استان کرمان، رتبه دوم کشوری در سال گذشته را داشته‌ایم و ۲۴۴۶ قبضه انواع سلاح کشف کردیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.