جلال‌پور در یک گفت‌وگوی مفصل از دلایل ناکامی برجام پرده برداشت؛ برجام را لگدمال کردیم و استفادۀ اقتصادی نبردیم

۱۳۰

# بخش دوم


اگر مباحث اقتصادی ایران را دنبال می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم مصاحبۀ چهارساعتۀ «فردای اقتصاد» را با محسن جلال‌پور کارشناس و فعال اقتصادی امروز ایران را از دست ندهید. این گفت‌وگوی تصویری که در تعطیلات نوروزی پخش شد، هم‌اکنون بر روی وبسایت این رسانه در دسترس است. نظر به اهمیت مطالبی که در آن مطرح شده، و مستندسازی مکتوب رویدادهای اقتصادی کشورمان از زبان ایشان، در کسوت ریاست وقت اتاق بازرگی ایران، بخشی از این مصاحبه را در این‌جا بازنشر می‌دهیم.

جلال‌پورکه تجربۀ موفق مدیریت اتاق بازرگانی  کرمان و ایران را به مدت پانزده سال در کارنامه‌اش دارد، در تابستان سال ۹۵ به‌طوری که آن زمان اعلام شد، به‌دلیل بیماری از ریاست اتاق بازرگانی ایران و سایر تشکل‌های اقتصادی استعفا داد. گمانه‌زنی در مورد کناره‌گیری او اما چیزهای دیگری بود که جلال‌پور تا پیش از این مصاحبه سعی کرد عنوان نکند.

در این گفت‌وگو او مطالب بسیاری دربارۀ جایگاه و توان اتاق بازرگانی، دلیل کناره‌گیری از ریاست اتاق ایران و فرصتی که برجام می‌توانست برای اقتصاد ما داشته باشد، اما به هدر رفت و برخی سوالات مهم دیگر پاسخ داده است.

جلال‌پور در سال‌های اخیر با حضور اثرگذارش در رسانه‌ها تلاش می‌کند، دیدگاه‌های خود را که برگرفته از تجارب چهار دهه‌ حضور فعال در بخش خصوصی و تشکل‌های اقتصادی ایران، به ویژه اتاق بازرگانی کرمان و ایران است با مخاطب‌ موضوعات اقتصادی ایران به اشتراک بگذارد.

او این کار را از طریق صفحه شخصی خود در فضای مجازی و نیز رسانه‌های رسمی اما با ماهیت بخش خصوصی، تواما دنبال می‌کند.

شایان ذکر است، در این گفت‌وگوی چهارساعته، جلال‌پور به مباحث مهم دیگری، از جمله خاستگاه خانوادگی و چگونگی ورودش به تجارت پسته و سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش‌بنیان نیز می‌پردازد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.