تذکرات نماینده مردم کرمان و راور در نطق میان دستور خود در مجلس: تبعات منفی ورود غیرقانونی اتباع بیگانه

چرا بخشی از شهداد را به یکی از شهرستان‌های دیگر ملحق کرده‌اید

۱۱۷

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس یازدهم از موضوع ورود غیرقانونی چند هزار نفری روزانه اتباع بیگانه به کشور و حضور ۳ میلیون نفری غیرقانونی آنها، انتقاد کرد.

به گزارش خانه ملت، محمدمهدی زاهدی در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس با اشاره به موضوع ورود اتباع بیگاه به کشور در تذکری به وزیر کشور و اخطار به شورای عالی امنیت ملی، بیان کرد: ورود غیرقانونی چند هزار نفری روزانه اتباع بیگانه به کشور و حضور حدود ۳ میلیون نفری غیرقانونی اتباع بیگانه، جدای از کسانی که به صورت قانونی حضور دارند؛ تبعات و اثرات منفی برای کشور داشته و روز به روز بیشتر خواهد شد.

وی ادامه داد: اگر تصمیم عاجل و اقدامی صورت نگیرد؛ فردا دیر است. مردم شمال استان کرمان به ویژه شهرستان کرمان در این خصوص به شدت نگران هستند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس همچنین در تذکری به وزیر کشور تاکید کرد: وزیر محترم؛ چرا بدون در نظرگرفتن نظر مسئولان شهرستان کرمان و همچنین نمایندگان کرمان، بخشی از منطقه شهداد کرمان را به یکی از شهرستان‌های دیگر ملحق کرده‌اید؟ آیا نمی‌توانستید مشورت کنید؟

وی ادامه داد: این موجبات نارضایتی جدی مردم منطقه را فراهم کرده است امیدوارم در خصوص تجدیدنظر به عمل آید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خطاب به رئیس جمهوری مطرح کرد: شرکت ملی مس ایران وضعیت خوبی ندارد و روز به روز بدتر می‌شود؛ عملکرد آنجا نشان می‌دهد که نه راهبردی وجود دارد و نه برنامه‌ریزی منسجمی. تصمیمات خلق‌الساعه و هیجانی و عجیب و غریب ضمن آنکه ضربه به منافع ملی می‌زند؛ موجب نارضایتی صددرصدی پرسنل، مهندسین و کارکنان شرکت ملی مس ایران شده است.

زاهدی

زاهدی همچنین در تذکری به وزیر راه و شهرسازی؛ تصریح کرد: متاسفانه وضعیت مسکن مهر و همچنین مسکن اقدام ملی در شهرستان‌های کرمان و شمال استان نامطلوب است؛ به داد مردم برسید که روز به روز نارضایتی جدی در این خصوص دارند.

این نماینده مجلس با انتقاد از عدم همکاری بانک‌ها در موضوع ارائه تسهیلات، مطرح کرد: آقای رئیس جمهور! آقای خاندوزی وزیر اقتصاد! متاسفانه بانک‌ها اعطای وام‌ها را به نوعی قفل کرده‌اند، انتظار بود که سیستم بانکی با توجه به شعار سال، همکاری بیشتری داشته باشند؛ اما متاسفانه این گونه نیست.

وی ادامه داد: به نظر من برخی از مدیران بانکی اعتقادی به برنامه‌های دولت ندارند و بایستی حتماً در این موضوع تجدیدنظر به عمل آید و مدیران پاکدست، انقلابی و دارای روحیه مردمی که به برنامه‌های دولت اعتماد وافر دارند، مسند کار را در دست بگیرند. ضمن اینکه تیم اقتصادی دولت هماهنگی لازم را ندارند؛ خوب است که در نظر در این موضوع تجدیدنظر شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.