معاون اتحادیه صنف میوه و تره‌بار کرمان عنوان کرد: بازار میوه فعلا راکد است

▲ احتمال کاهش قیمت در روزهای آینده

۱۵۷

بازار میوه کرمان در آستانۀ نوروز، از انواع مختلف میوه با کیفیت‌ها و درجه‌بندی‌های مختلف پُر شده است و معاون اتحادیه صنف میوه و تره‌بار کرمان پیش‌بینی می‌کند استقبال مردم از این بازار در روزهای پایانی سال خوب خواهد بود.
مهدی ابراهیم‌پور همچنین گفت که قیمت میوه در روزهای آینده کاهش هم خواهد داشت و حتی ممکن است در میدان میوه ‌ و تره‌بار پایین‌تر از نرخ دولتی به فروش برسد.
وی با بیان این‌که در حال حاضر بازار راکد است، گفت که خریدها احتمالا از دو تا سه روز مانده به سال جدید آغاز می‌شود.
معاون اتحادیه صنف میوه و تره‌بار کرمان سه‌شنبه 23 اسفندماه در گفت‌وگو با فردای‌ کرمان با بیان این‌که میوه در بازار کرمان فراوان است، گفت: پرتقال معمولی بسته به کیفیت جنس از کیلویی 6 هزار تومان تا 20 هزار تومان در میدان معامله می‌شود.
ابراهیم‌پور افزود: قیمت پرتقال کوهستان در میدان 17 هزار تومان و برای مصرف‌کننده 22 هزار تومان تعیین شده است و قیمت پرتقال واشنگتن با ارائۀ فاکتور، بسته به کیفیت محصول، بین 35 تا 40 هزار تومان در میدان به فروش می‌رسد.
وی قیمت سیب درختی ممتاز را 30 هزار تومان در میدان بیان کرد و ادامه داد: قیمت سیب درختی برای فروش در مغازه‌های سطح شهر 40 هزار تومان تعیین شده است.
معاون اتحادیه صنف میوه و تره‌بار کرمان خاطرنشان کرد: سیب درختی درجه یک نیز در میدان 23 هزار تومان و برای مصرف‌کننده با قیمت 30 هزار تومان به فروش می‌رسد.
وی توضیح داد: قیمت سیب سرخ با سیب زرد متفاوت نیست ضمن این‌که سیب زرد تقاضای بیشتری دارد زیرا کیفیت سیب سرخ خوب نیست.
ابراهیم‌پور با بیان این‌که در حال حاضر بازار راکد است، گفت: خریدها احتمالا از دو تا سه روز مانده به سال جدید آغاز می‌شود.
وی اظهار کرد: امسال میوه فراوان است و هیچ کمبودی نداریم، به همین دلیل شاید میوه زیر قیمت تنظیم بازار هم در میدان عرضه شود. یعنی اگر نرخ سیب درختی 40 هزار تومان برای مصرف‌کننده تعیین شده، دولت می‌تواند حداکثر 5 هزار تومان ارزان‌تر بفروشد، ولی امکان دارد در میدان تره‌بار سیب بر پایۀ 27 تا 28 هزار تومان عرضه شود و امکان دارد قیمت‌ها باز هم کاهش داشته باشد.
ابراهیم‌پور دربارۀ پیش‌بینی‌اش از بازار در روزهای آینده و خرید مردم، گفت: با توجه به وجود میوه با کیفیت‌های مختلف درجه یک تا سه، امکان خرید برای تمام اقشار وجود دارد.
وی در ادامه دربارۀ قیمت پیاز در کرمان نیز بیان کرد: تا مدتی پیش قیمت پیاز در میدان به 35 هزار تومان هم رسیده بود اما در حال حاضر قیمت پیاز کاهش یافته و قیمت در میدان 15 تا 16 هزار تومان و در مغازه‌های سطح شهر 20 هزار تومان است. قیمت پیاز طلایی هم در میدان 19 هزار تومان و برای مصرف‌کننده 25 هزار تومان تعیین شده است.
معاون اتحادیه صنف میوه و تره‌بار کرمان با بیان این‌که قیمت سیب‌زمینی هم حدود 2 تا 3 هزار تومان کاهش داشته است، افزود: قیمت فلفل‌دلمه‌ای برای مصرف‌کننده 45 هزار تومان و سیر خشک کیلویی 50 هزار تومان است که نسبت به سایر محصولات، نرخ بالایی دارند و قیمت سایر میوه‌ها و سبزیجات مناسب است.
وی با بیان این‌که ورود هندوانه به بازار روی قیمت میوه‌ها تاثیر می‌گذارد، گفت: قیمت هندوانه در میدان 12 هزار تومان و در مغازه 15 هزار تومان است.
ابراهیم‌پور تاکید کرد: قیمت میوه احتمالا طی روزهای آینده کاهش خواهد یافت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.